Pod nieobecność w Letnich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego 2011 najwyżej sklasyfikowanych rakiet naszego województwa wśród kadetów, czyli Kamila Majchrzaka i Macieja Domańskiego - obaj PKTZ Winner Piotrków Tryb. i Dawida Baranowskiego PKT Pabianice, szanse zdobycia medali dla pozostałych zawodników z łódzkiego zdecydowanie wzrosły. Wykorzystać je umieli jedynie zawodnicy TUKS Kozica Piotrków Tryb. i jeden reprezentant MKT Łódź. Ośmiu zawodników podzielono na dwie grupy, by rozegrać turniej systemem "każdy z każdym" w grupach z grą o miejsca.

Dlaczego nie przyjechali pozostali???

W tym układzie nr 1 turnieju został Paweł Kozica TUKS Kozica i to on przewodził w grupie A, a nr 2 był Maksymilian Makowski z łódzkiego MKT, czyli lider grupy B. Obaj liderzy grup zgodnie ze swoimi umiejętnościami zdołali pokonać swoich rywali. Paweł Kozica wygrał 6/3 z Jakubem Nagórskim (tu już nie będziemy nadmieniać z jakiego klubu, bo pozostali, to oczywiście TUKS Kozica), 6/2 z Maksymilianem Pawlickim i 6/0 ze Stanisławem Balczukiewiczem. Maksymilian zaś miał jedno "ścięcie" z Arturem Paturą, ale przy stanie 5/5, to jednak Maks okazał się bardziej dokładny w zagraniach z głębi kortu i zwyciężył 7/5. Kolejnych rywali pokonał po 6/2, czyli Aleksandra Pawlickiego i Michała Kaźmierskiego.

W finale Paweł Kozica pokonał 6/3,6/4 Maksymiliana Makowskiego, o III miejsce Artur Patura wygrał 6/2,6/3 z Jakubem Nagórskim, o V Alek Pawlicki pokonał swego młodszego brata 6/1,6/0, a Michał Kaźmierski w meczu o VII miejsce 6/4,7/5 Stasia Balczukiewicza.

W półfinałach debla nr 1 Artur Patura i Jakub Nagórski pokonali 6/1,6/1 Maksymiliana Makowskiego, a nr 2 Paweł Kozica i Aleksander Pawlicki 6/2,6/1 Maksymiliana Pawlickiego i Michała Kaźmierskiego. W finale tytuł mistrzowski i złote medale zdobyła para Kozica - Pawlicki po zwycięstwie 6/1,6/1 z Paturą i Nagórskim.

10 z 12 medali powędrowało na szyje zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb. i zdecydowanie powiększyło dorobek klubowy w tym zakresie. Dla Pawła Kozicy, to już 8 zdobyty medal mistrzostw województwa w tym sezonie. W dorobku tego roku ma on 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale. Konto wiec imponujące.

Tym sposobem pobiliśmy również rekord zdobytych medali w tegorocznych, zakończonych już we wszystkich kategoriach od krasnala do seniora, mistrzostwach województwa. To nieprawdopodobne, ale "ugraliśmy" aż 71 medali !!! /bez drużynówek/, to o 29 więcej niż w ubiegłym, przecież bardzo udanym sezonie, gdzie wygraliśmy klasyfikację medalową. Razem w tym sezonie od krasnala do seniora w mistrzostwach województwa rozdano 184 medale wśród zawodników 15 klubów. TUKS Kozica z dorobkiem 71 zdobył ich dokładnie 38,6 %. W ubiegłym sezonie mieliśmy w dorobku 42 medale na 175 rozdanych, czyli 24%. W następnym sezonie będzie trudno pobić osiągnięty w tym sezonie rezultat.

Dokładniejszą analizę klasyfikacji medalowej tegorocznych mistrzostw województwa łódzkiego zamieścimy w kolejnym artykule na naszej stronie.