Milagros Pastuszka, 6-letnia wychowanka TUKS Kozica Piotrków Tryb. zadebiutowała badzo udanie w pierwszym swym tegorocznym turnieju, tym razem w Hali Tenisowej MOSiR-u Pabianicach. Tam MMKT Łęczyca rozpoczął kolejny IX już cykl turniejów pod nazwą Wilson Kids Cup Łęczyca Open. Milagros wzięła udział w tym turnieju aż w trzech kategoriach wiekowych.

BIEDRONKI DO LAT 8 – kategoria czerwona
Ta kategoria zakończyłą się dla naszej zawodniczki zwycięstwem, a pokonała ona kolejno, jako jedyna dziewczynka w tej kategorii: 10/6 Franciszka Drozda KS Sport&Smile Warszawa, 10/5 Stanisława Brockiego PKT Pabianice i 10/8 Arkadiusza Noremberga MKT Łódź.

SZKRABY DO LAT 9 – kategoria pomarańczowa
Tu rywalizowano systemem pucharowym, grając jednego seta do 4 gemów. Milagros od razu rozpoczęła z wysokiego "C" eliminując w pierwszym meczu nr 1 turnieju Oliwię Gibowską MMKT Łęczyca 4/0, w półfinale wygrała 4/3 z Klaudią Lewkowicz PKT Pabianice, a w finale uległa 3/4 (w tie-breaku 5/7) niestowarzyszonej z Piotrkowa Trybunalskiego 9-letniej Idze Buchalskiej. Nie dużo więc brakowało, ażeby nasza 6-latka "zgarnęła" i drugą kategorię, ale z drugiego miejsca i tak jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani.

20180114_160820_resized

KRASNALKI DO LAT 10 – kategoria zielona
Tu Milagros nie trafiła zbyt dobrze w losowaniu z o 4 lata starszymi rywalkami i uległa w pierwszej rundzie 0/4 Wiktorii Pastuszyńskiej PKT Pabianice. Zdobyte doświadczenia zrobiły swoje, a zdobyte punkty do klasyfikacji WZT awansowały nasza reprezentantkę z 9. na 6. miejsce wśród 17 sklasyfikowanych zawodniczek do lat 10. Dotychczas w dwóch turniejach 6-letnia Milagros zdobyła 41 pkt.

Zdecydowaną liderką klasyfikacji WZT Łódź krasnalek jest zawodniczka TUKS Kozica - Marlena Domaradzka z niezagrożonym dorobkiem aż 418 pkt. Marlena nie uczestniczyła w pierwszym turnieju cyklu, bowiem przebywa obecnie na obozie w Bydgoszczy wraz z zawodniczkami warszawskiego Orła.