Ósemka zawodników w kategorii pomarańczowej do lat 9, przystąpiła do walki w słoneczną niedzielę 06.05.2018 o miano najlepszego w V turnieju, zaliczanym do cyklu Wilson Kids Cup 2018 w Łęczycy. Zawodników podzielono na dwie grupy, w których rozgrywano mecze „każdy z każdym” po jednym secie do 4 gemów.

a1

Grupę A bez straty gema wygrał Natan Krawczyk TUKS Kozica Piotrków Tryb., pokonując kolejno po 4/0 Annę Czechowicz UKS 44 Aktywni Łódź, Stanisława Łaskawca MKT Łódź i Marię Makowską MKT Łódź.

W grupie B triumfowała natomiast z kompletem zwycięstw po 4/1 Iga Buchalska NST Piotrków Tryb. Pokonała ona Milagros Pastuszkę TUKS Kozica Piotrków Tryb., Arkadiusza Noremberga MKT Łódź i Igora Perkowskiego Eurotenis Łódź. Milagros Pastuszka zajęła drugie miejsce w grupie po zwycięstwach 4/0 z A. Norembergiem i 4/2 z I.Perkowskim.

W finale, po niezwykle zaciętym spotkaniu z Igą Buchalską 4/3(7) - zwyciężył Natan Krawczyk!!! Miejsce trzecie wywalczyła Milagros Pastuszka, która pokonała 4/0 Annę Czechowicz.

b1

Po pięciu turniejach w klasyfikacji łącznej cyklu na pierwszym miejscu jest Iga Buchalska 113 pkt, druga z dorobkiem 110 pkt. jest Milagros Pastuszka, trzecia Anna Czechowicz – 107 pkt, a czwarty Natan Krawczyk – 106 pkt.

W kategorii zielonej do lat 10 w V WKC barw TUKS Kozica bronił, rokujący coraz większe nadzieje, acz nie wierzący zarazem w swoje umiejętności - Wiktor Maciołek. Wychowanek trenera Wiesława Kozicy wywalczył trzecie miejsce w Łęczycy. Pokonał 4/1,4/1 Igora Perkowskiego Eurotenis Łódź oraz uległ 1/4,4/3,8/10 Jakubowi Nowecie Eurotenis Łódź i 1/4,0/4 zwycięzcy turnieju Henrykowi Pellowskiemu z Choczewa.

c1

Wiktor, dzięki zdobytym „dobrym” punktom (53) w dwóch turniejach, awansował na trzecie miejsce klasyfikacji cyklu, ex equo z Janem Werblińskim z Kalisza! No! Widzisz Wiktor! Szkoda trzech nie zagranych turniejów… Teraz musisz pocisnąć wszystkie!