W hali Aga w Radomiu RKT Return zorganizował Ogólnopolski Turniej z cyklu "Tenis 10" w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8,9 i 10. Wspaniale spisał się w nim młody tenisista TUKS Kozica Piotrków Tryb. Oliwier Statkiewicz, który podobnie jak wczesną wiosną b.r. roku, został zwycięzcą tego turnieju, otrzymując po raz drugi Puchar Prezydenta Radomia.

Każda kategoria rozgrywana była na kortach o innych wymiarach i różnymi piłkami, według nowego programu obowiązującego od tego roku w Polsce. Kategoria najmłodsza, czerwona rozgrywała supertiebreaki, natomiast pomarańczowa i zielona dwa sety, do czterech gemów. Pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymało puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki.

Oliwier krocząc skutecznie do zwycięstwa pokonał kolejno: 10/3 Franka Pastuszę, 10/4 Łukasza Piwowarczyka i 10/0 Stasia Gapczyńskiego - wszyscy RKT Radom. W półfinale pokonał 10/4 Jakuba Bema KT Legia Warszawa i w finale 10/6 Jana Figarskiego ze Skarżyska Kamiennej.

Dobra passa Oliwiera trwa. III miejsce w Krakowie, II w Warszawie, I w Łęczycy i I w Radomiu upoważnia do tego by stwierdzić, że w TUKS Kozica mamy kolejnego zdolnego młodego tenisistę. Z ciekawością będziemy śledzić jego sportową karierę, a o kolejnych sukcesach informować kibiców i sympatyków tenisa.