Oliwier Statkiewicz 8-letni zawodnik TUKS Kozica Piotrków Tryb. z powodzeniem wystąpił w III Turnieju Multimedia Tenis Kids rozgrywanym według Programu Tenis10 do lat 10 w Kaliszu. Stwierdziliśmy, że "Oli" nie lubi schodzić z podium, bowiem od rozpoczęcia tego sezonu, czyli od pół roku, tam gdzie wystąpił, zawsze był na podium. Częstokroć nasz zawodnik nie grając w swojej kategorii wiekowej odważnie rozgrywał turnieje o jedną lub nawet dwie kategorie wyżej, dając sobie wspaniale radę.

Tym razem w Kaliszu Oliwier wystąpił o dwie kategorie wyżej, bowiem organizator połączył kategorię do lat 9 i 10. Tam w grupie pokonał Eryka Cichego 11/4,11/4 i Bartosza Gorzkowca 11/1,11/7 oraz uległ 12/14 i 7/11 Alanowi Pichurowi. Po uzyskaniu awansu z fazy grupowej Oliwier pokonał w półfinale 11/7,11/5 Julię Owczarek, a w finale znów uległ Alanowi Pichurowi 5/11,0/11.

Kolejne turnieje już za tydzień, a w połowie kwietnia słynny silnie zawsze obsadzony turniej w Radomiu. Życzymy w nich udanego występu Oliwierowi, o czym nie zapomnimy poinformować na naszej stronie internetowej.