Teraz nie ma okazji, by Agnieszka Radwańska wystąpiła na piotrkowskich kortach. Nie ma nawet tak silnego turnieju zawodowego WTA w całej Polsce, by skorzystała z zaproszenia i wzięła w nim udział. Jednak w Piotrkowie Trybunalskim na kortach OSiR-u przy ul. Belzackiej Agnieszka wystąpiła dwukrotnie!

Pierwszym występem "Isi" w "Trybunalskim Grodzie" były historyczne już I Mistrzostwa Polski krasnali i krasnalek do lat 10 rozegrane w dniach 21-23 września 1997 roku. Tu wystąpiła jako 8-latka! Dotarła do półfinału pokonując kolejno 6/2,6/1 Martę Sołtys z KS Tęcza-Społem Kielce, 6/2,4/6,6/1 Emilię Dobranowską Alka Kraków i w ćwierćfinale 6/1,6/1 Aleksandrę Rożek KS Promień Opalenica, która w I rundzie wyeliminowała siostrę Agnieszki Ulę pokonując ją 6/2,6/1. W półfinale Agnieszka uległa 0/6,0/6 późniejszej tryumfatorce pierwszych piotrkowskich mistrzostw Magdalenie Kiszczyńskiej SKT Szczecin, zdobywając brązowy medal. W deblu siostry Radwańskie nie wystąpiły.

W tychże mistrzostwach mieliśmy i swoje piotrkowskie silne akcenty. Wicemistrzem Polski w singlu został wśród chłopców Mariusz Kozica reprezentujący wtedy Prywatna Szkołę Tenisową "Slajs" prowadzoną przez ojca Wiesława, który uległ w finale Piotrowi Olechowskiemu ST Tie-Break Warszawa 4/6,2/6. Mariusz w parze z Piotrem Olechowskim zdobyli także tytuł wicemistrzów Polski w deblu ulegając 6/3,3/6,3/6 Kamilowi Sanderowi KS Naprzód Rydułtowy i Mateuszowi Kowalczykowi ChKT Chrzanów. Deblową mistrzynią Polski została także wychowanka trenera Wiesława Kozicy - Małgorzata Szewczyk, która tryumfowała w parze z Magdaleną Kiszczyńską pokonując 6/1,6/4 krakowianki Emilię Dobranowską i Joanną Matuszczyk.

Minęły trzy lata i siostry Radwańskie znów w 2000 roku pojawiły się na piotrkowskich kortach. W dniach 09-12.06.2000 wzięły udział w bardzo silnie obsadzonym, jeśli chodzi o frekwencję i wartość zawodników Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 12. Dla ciekawości podajemy, że wystąpiło w tym turnieju 45 dziewcząt i 88 chłopców (razem 133 zawodników!), co bardzo rzadko zdarza się, jeśli chodzi o obecne czasy.

Tu 11-letnia wtedy Agnieszka, rozstawiona z nr 1, pomimo że o rok młodsza od swych rywalek, tryumfowała w singlu, tracąc zaledwie w 5 meczach 12 gemów. Krocząc do zwycięstwa pokonała wtedy kolejno: 6/0,6/0 Natalię Niepsuj UKS Tenis SP 41 Łódź, 6/1,6/3 Sylwię Zagórską z AZS Poznań, 6/1,6/1 Magdalenę Tokarczyk PKT Pabianice 6/3,6/1, Alinę Orcholską KS Start-Wisła Toruń i w finale 6/1,6/1 Aleksandrę Muczke KKT Wrocław.

Obie z siostrą Ulą, reprezentując wtedy KS Górnik Wieliczka, zwyciężyły też w turnieju deblowym. W ćwierćfinale miały wolny los, w półfinale pokonały 6/1,6/1 Patrycję Lemieszek KS Avia Świdnik i Paulinę Myć GKS Górnik Łęczna i w finale 6/2,6/4 Alinę Orcholską KS Start-Wisła Toruń i Ewę Szatkowską TTT Toruń.

***Na prezentowanych zdjęciach: Agnieszka Radwańska na podium podczas I Mistrzostw Polski do lat 10 w 1997 roku wraz z Dorotą Michalak z Grudziądza oraz sędzią naczelnym mistrzostw Wiesławem Kozicą i dyrektorem turnieju Grzegorzem Żurkowskim, na trzech pozostałych w asyście swej siostry lub bez podczas OTK 12 w 2000 roku.