Kiedy zawodnik w sezonie zdobędzie jeden medal mistrzostw Polski, może mówić już o udanym sezonie. Kiedy zdobędzie ich w ciągu roku cztery, tym bardziej jest upoważniony do w.w. stwierdzenia. Właśnie PIOTR MILLER, od początku związany z TUKS Kozica Piotrków Tryb. może stwierdzić, że tegoroczny sezon 2012 jest jego najbardziej udanym w jego 8-letniej karierze tenisowej. Porównywalnie skutecznym sezonem był także dla Piotrka sezon 2010, kiedy to także wywalczył cztery medale mistrzostw Polski i jeden międzynarodowych mistrzostw Polski.

Swoją przygodę z tenisem 6-letni Piotrek rozpoczął w październiku 2004 roku. Już 18 grudnia tegoż roku zaakcentował ją trzecim miejscem w Świąteczno-Noworocznym Konkursie Celnościowym dla początkujących zawodników w Hali SP nr 12 w Piotrkowie Tryb. Była to jego pierwsza skuteczna próba rywalizacji w tej pięknej skąd inąd dyscyplinie sportu. Swe szybko nabyte umiejętności zaczął wykorzystywać z powodzeniem już jako sześciolatek, najpierw w turniejach lokalnych, czyli OSiR Cup, wakacyjnych Grand Prix, Tenisowych Mistrzostwach Ziemi Piotrkowskiej i WTK. Wraz ze wzrostem umiejętności techniczno-taktycznych i nabywania odporności psychicznej, rósł Piotrkowi apetyt na zwycięstwa i tryumfy, choć na początku często próby zdobycia pucharu czy medalu kończyły się najzwyklejszymi. (pamiętamy) łzami porażki.

Wychowanek najdłużej pracującego na kortach trenera - Wiesława Kozicy, (który mało kto wie, wychował już dotychczas 25 medalistów mistrzostw Polski, którzy zdobyli w swych karierach do chwili obecnej łącznie 126 medali mistrzostw Polski !!!) wywalczył już na "arenach" mistrzostw Polski z tych 126 - 12 medali, z czego 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe. Dwukrotnie uczestniczył w "Turniejach Nadziei Tenisowych" Polskiego Związku Tenisowego - Supermasters, gdzie wśród 8 najlepszych zawodników Polski, zajmował dwa razy 5 miejsce. Jest członkiem kadry Polski PZT i regularnie powoływany jest na obozy i konsultacje swojej grupy wiekowej. W Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych Piotrek od 8-latka do 14-latka zdobył 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy medal. Prawdziwą dominację piotrkowianin zanotował w ciągu 8 lat swej kariery także w mistrzostwach województwa łódzkiego, gdzie zdobył ich łącznie 29, z czego 16 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych. W dwuletniej historii Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików województw łódzkiego i świętokrzyskiego, bo tylko dwukrotnie można startować oficjalnie w tej imprezie, zdobył dla siebie i klubu 3 złote i 2 brązowe medale. W Tenisowych Mistrzostwach Ziemi Piotrkowskiej starty rozpoczął od sezonu 2005, choć wtedy jeszcze nie udało mu się zdobyć medalu, jako 6-latkowi. Do tej pory w tej cyklicznej imprezie zdobył 12 medali (3 złote, 3 srebrne i 6 brązowych) i w stawce 232 zawodników plasuje się na 16 pozycji medalowej mega klasyfikacji wszech czasów 1987-2012. Do zakończenia sezonu 2012 rozegrał, bagatela aż 472 turnieje tenisowe.

Ale wróćmy jeszcze do minionego sezonu. W 56 rozegranych przez Piotrka turniejach w 2012 roku największymi i najbardziej liczącymi się akcentami były oprócz medali na mistrzostwach Polski konfrontacje z zawodnikami zagranicznymi w ramach turniejów europejskich ETA w Opalenicy, Łodzi, Szczecinie i Zabrzu. Najbardziej liczącym się występem Piotrka był bez wątpienia wywalczony we wspaniałym stylu półfinał singla, a zarazem III miejsce w Lodz Cup 2012, na kortach MKT w Łodzi. W Szczecinie na kortach Akademii Tenisowej Promasters stanął na trzecim stopniu podium ETA, tym razem w deblu, w parze z Marcinem Molem KS Górnik Bytom. To osiągnięcie potwierdził także w ETA w Zabrzu tym razem w parze z Konradem Fryze RKT Return Radom.

Pierwszy medal mistrzostw Polski (brąz) w ubiegłym sezonie Piotr wywalczył wraz z Piotrem Matuszewskim i Aleksandrem Pawlickim na początku stycznia w drużynie młodzików, podczas finału Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Centrum Tenisowym "Angie" w Puszczykowie. Po niecałym tygodniu później zdobył tam srebro w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 14 w deblu, w parze z Maksymilianem Raupukiem SKT Sopot. Na kolejne dwa krążki musieliśmy czekać dokładnie 7 miesięcy, kiedy to Piotrek z kortów AT Promasters ze Szczecina wrócił z brązem w singlu i złotem w deblu z klubowym kolegą Piotrem Matuszewskim. Tu nie lada ciekawostka, jeśli chodzi o debel Miller - Matuszewski. Otóż para ta grając kilkanaście meczów w karierze, jeszcze nigdy nie przegrała meczu deblowego!

Prócz turniejów ETA i mistrzostw Polski piotrkowianin miał także bardzo dobre występy w turniejach krajowych w singlu i deblu wśród młodzików do lat 14. W listopadzie zdobył srebro w singlu i złoto w deblu w halowych mistrzostwach woj. łódzkiego w Pabianicach. Już w grudniu wygrał deblową Super Serię w Szczecinie. W OTK 1 w Bytomiu w deblu był trzeci, a w lutym "zgarnął" deblową Super Serię w Radomiu. Przed letnimi, rozgrywanymi w kraju turniejami ETA potwierdził prymat w województwie, zdobywając na kortach MMKT Łęczyca dwa złote medale w letnich mistrzostwach woj. łódzkiego. Po dwóch tygodniach powrócił na łęczyckie korty i zajął tam dwa trzecie miejsca w ogólnopolskiej Super Serii. W tej randze w Kielcach był trzeci w singlu i wygrał debla, a w połowie czerwca był trzeci w singlu i deblu w OTK 1 w Memoriale Ernesta Wittmanna w Krakowie. Na zakończenie kariery młodzika zdobył srebro w singlu i złoto w deblu podczas XIII Mistrzostw Polski UKS w Piotrkowie Trybunalskim i tryumfował wraz z reprezentacją TUKS Kozica po raz siódmy z rzędu w klasyfikacji klubowej tychże mistrzostw!

Od nowego sezonu Piotrek reprezentował będzie TUKS Kozica już jako kadet do lat 16. Obecnie sklasyfikowany jest w nowej kategorii w rankingu PZT już na 26 miejscu. Swój inauguracyjny turniej Super Serii kadetów rozegra w nowym sezonie już 17 listopada na kortach ChTT Chorzów. Życzymy więc przede wszystkim jemu, jego Rodzicom i trenerowi kolejnego udanego sezonu. Czekamy na kolejne sukcesy, o których będziemy oczywiście informować na naszej stronie internetowej klubu.