W hali "Aga" w Radomiu RKT Return zorganizował tradycyjnie kolejny Ogólnopolski Turniej z cyklu "Tenis 10" w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8,9 i 10. Wspaniale spisał się w nim młody tenisista TUKS Kozica Piotrków Tryb. Oliwier Statkiewicz, który już po raz trzeci został zwycięzcą tego turnieju, otrzymując także po raz trzeci Puchar Prezydenta Radomia.

Każda kategoria rozgrywana była na kortach o innych wymiarach i różnymi piłkami, według nowego programu obowiązującego w Polsce. Kategoria Oliwiera do 9 lat rozgrywała jednego seta do czterech gemów.

050

Oliwier krocząc skutecznie do zwycięstwa pokonał kolejno w swojej grupie: 4/0 Gustawa Skowrona Smecz Puławy, 4/0 Tomasza Gapczyńskiego RKT Return Radom i 4/0 Tomasza Korcza RKT Return Radom. W półfinale wygrał 4/0 ze Stasiem Gapczyńskim RKT Return Radom i w finale 4/2 z Tomaszem Barkietką z Warszawy.

51

Dobra passa nowego sezonu Oliwiera trwa. I miejsce w Jerzyk Cup w Łodzi, I w Turnieju Mikołajkowym w Kaliszu i I w Radomiu upoważnia do tego by stwierdzić, że w TUKS Kozica mamy kolejnego młodego zdolnego tenisistę. Z ciekawością będziemy śledzić jego sportową karierę, a o kolejnych sukcesach informować kibiców i sympatyków tenisa.