Aktualny mistrz Polski młodzików w deblu - Piotrek Miller TUKS Kozica Piotrków Tryb., w obecnym sezonie startuje już w kategorii kadetów, czyli tenisistów do lat 16. Nasz 15-letni piotrkowianin swe umiejętności w grze podwójnej wykazał  tym razem w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Seria 1 na kortach poznańskiego AZS-u.

Tam w parze z Michałem Bareją Promasters Szczecin, jako para rozstawiona z nr 2 pokonali w ćwierćfinale 7/5,6/4 Przemysława Kwiatkowskiego TT Olimpia Elbląg i Błażeja Krzeptowskiego NST lubuskie, w półfinale 6/1,6/7(6),10/0 Pawła Jankowiaka AZS Poznań i byłego naszego reprezentanta Aleksandra Pawlickiego reprezentującego obecnie KT Legia Warszawa i w finale 4/6,6/2,10/8 Remigiusza Dopierałę GTT Głogów i Damiana Gorszkę Promasters Szczecin.

IMG_0281

W singlu Piotrek rozstawiony z nr 5 w pierwszej rundzie miał wolny los, a w II pokonał 6/4,6/3 Aleksandra Pawlickiego z Legii Warszawa. Ćwierćfinałowa walka z deblowym partnerem Michałem Bareją o miejsce w pierwszej czwórce turnieju z doskwierającą kontuzją, nie była zbyt widowiskowym wydarzeniem. Piotrek uległ reprezentantowi Szczecina 2/6,2/6.

Tryumf w deblu i ćwierćfinał singla wzbogacą konto piotrkowskiego tenisisty o 40 punktów. Ta zdobycz punktowa da mu się nieco przesunąć w polskim rankingu kadetów o kilka pozycji w górę z 37 miejsca zajmowanego obecnie.