Wychowanek TUKS Kozica Piotrków Tryb. 20-latek Maciek Smoła reprezentując obecnie barwy AZS Poznań, zdobył w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które rozegrano w dniach 11-17.02.2013 na kortach SKT Sopot, złoty medal i tytuł mistrza Polski w deblu w parze z Piotrem Gadomskim AZS Poznań. To już drugi tytuł seniorskiego mistrza Polski dla Maćka. Pierwszy zdobył w 85 Narodowych Letnich Mistrzostwach Polski Seniorów, które rozegrano w dniach 03-07.08.2011, na kortach MKT w Łodzi, wtedy także w parze z Piotrem Gadomskim.

To kolejny, udany start Maćka w tak ważnej polskiej imprezie seniorskiej i to znów zakończony zdobyciem złotego medalu. W swej dotychczasowej karierze Maciek zdobył już 20 medali mistrzostw Polski, w tym 4, jako zawodnik TUKS Kozica. To drugi seniorski medal wychowanka piotrkowskiego TUKS Kozica.

MPseniorzylodz_016

Zacznijmy od wyników singlowych, tu po dwóch wygranych meczach 6/3,6/7(1),6/3 z Mikołajem Jędruszczakiem KS Start-Wisła Toruń i 6/0,6/1 z Mateuszem Szmigielem KS Górnik Bytom, Maciek znalazł się w ćwierćfinale, gdzie w walce o strefę medalową uległ rozstawionemu z nr 4  Andrzejowi Kapasiowi, także z poznańskiego AZS-u 6/3,6/4.

W deblu, dzięki sumie wysokich rankingów deblowych /wśród seniorów prowadzona jest odrębna klasyfikacja singlowa i deblowa/ Piotrek i Maciek uzyskali rozstawienie z nr 2. W I rundzie pokonali 6/1,6/0 Macieja Jabłońskiego SKT Sopot i Thomasa Kroczka WKT Mera Warszawa. W ćwierćfinale wygrali 7/5,6/3 z silną parą Louis Dończyk WKS Grunwald Poznań - Piotr Barański GKT Nafta Zielona Góra, w półfinale pokonali 6/3,6/4 parę nr 4 Mikołaj Jędruszczak KT Start-Wisła Toruń - Marek Pokrywka KKT Wrocław, a w finale 7/6(5),6/2 parę nr 1 mistrzostw Andrzej Kapaś AZS Poznań - Grzegorz Panfil KS Górnik Bytom.

MPseniorzylodz_022

Wszystkie medalowe dokonania Maćka w mistrzostwach Polski możecie prześledzić na naszej stronie internetowej w linku " Mistrzostwa Polski". O nim, w archiwum na naszej stronie, także sporo artykułów z innych ważnych imprez typu mistrzostwa Europy, mistrzostwa Świata, czy też juniorskiego Wielkiego Szlema Australian Open.