Na kortach MKT Łódź w Parku Ks. Józefa Poniatowskiego rozegrano Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego najmłodszych adeptów mini tenisa w kategoriach do lat 6, 8, 9 i 10. TUKS Kozica Piotrków Tryb. reprezentowało w tym turnieju Tenis 10 trzech zawodników: do lat 8 Miłosz Renkiel, do lat 9 Oliwier Statkiewicz i do lat 10 Bartek Siwakowski.

obraz_006

Najlepiej spośród tej trójki spisał się Oliwier Statkiewicz, który zdobył tytuł mistrza województwa łódzkiego w kategorii szkrabów do lat 9. Zawodnik TUKS Kozica pokonał najpierw w grupie 6/2 Bartosza Krasnodębskiego MKT Łódź, 6/4 Mateusza Konwińskiego MKT Łódź, 6/2 Marcina Andrzejczaka ŁKT Łódź oraz 6/2 Wiktorię Gorządek PKT Pabianice. W meczu półfinałowym pokonał 6/3 Jagodę Wróblewską ST Eurotenis Łódź i w finale w meczu decydującym o mistrzowskim tytule 6/4 Igora Sobczyka UKS AT Challenge Piotrków Tryb.

Oliwierzoto

W kategorii krasnali do lat 10, w silnej stawce zawodników, nie poradził sobie tym razem Bartek Siwakowski. W grupie niestety przegrał wszystkie mecze 2/6, 2/6 z Aleksandrem Orlikowskim MKT Łódź, 2/6, 3/6 z Maksymilianem Piechną STZ Return Parczówek, 2/6, 2/6 z Mateuszem Walczakiem ST Winners Łódź i 2/6 ,2/6 z Bartoszem Koziarskim STZ Return Parczówek.

obraz_008

Wśród 8-letnich biedronek Miłosz Renkiel trafił do czteroosobowej grupy z późniejszą, jak się okazało, mistrzynią województwa Martą Nadajewską z UKS AT Challenge Piotrków Tryb. To jej właśnie uległ 5/10, a wcześniej pokonał dwa razy po 10/5 Konrada Wyszyńskiego i Mateusza Gołębiowskiego. Niestety system rozgrywek był tak skonstruowany, że do grupy walczącej o medale awans uzyskiwali jedynie zwycięzcy czterech grup. Miłosz zakończył więc mistrzostwa na miejscu 5-8.