Na kortach TUKS Zduńska Wola rozegrano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w tenisie do lat 12. Wśród skrzatek wystartowały dwie zawodniczki TUKS Kozica Piotrków Tryb. Wiktoria Molińska i Julia Sieroska. Zgodnie z oczekiwaniami podwójną mistrzynią województwa, zarówno w singlu, jak i deblu, została Wiktoria Molińska, jej klubowa koleżanka Julia Sieroska zdobyła brąz w deblu.

LDMP12_006

W singlu turniej rozgrywany był systemem grupowym do 4 wygranych gemów. Tu rozstawiona z nr 1 Wiktoria Molińska, zdobywając mistrzostwo województwa pokonała kolejno: 4/0, 4/0 Julię Sieroską TUKS Kozica Piotrków Tryb., 4/1, 4/1 Aleksandrę Gielec TUKS Smecz Tomaszów Maz., 4/0,4/1 Urszulę Nebelską MKT Łódź oraz 4/0, 4/1 Ines Maciejczyk ST Eurotenis Łódź. Julii Sieroskiej nie udało się zwyciężyć w żadnym spotkaniu. Uległa Wiktorii Molińskiej 0/4, 0/4, 2/4, 1/4 Oliwii Szczurkowskiej TUKS Zduńska Wola, 3/5, 2/4 Malwinie Maciejewskiej ŁKT Łódź i 1/4, 0/4 Sarze Szkilnik TUKS Zduńska Wola, zajmując 8 miejsce.

WikaJulka

W deblu obie wychowanki trenera Wiesława Kozicy wystąpiły w dwóch różnych parach. Wiktoria Molińska w parze z Aleksandrą Gielec, a Julia Sieroska z Malwiną Maciejewską. W półfinale para nr 1 Wiktoria Molińska - Aleksandra Gielec pokonała Julię Sieroską i Malwinę Maciejewską 6/3, 6/2 i w finale 6/2, 6/2 Urszulę Nebelską i Ines Maciejczyk.

finalistki_debla

Dwa złote medale w mistrzostwach województwa, ósmej obecnie w rankingu polskich skrzatek, Wiktorii Molińskiej były potwierdzeniem dobrej formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Trener Wiesław Kozica wierzy, że Wiktoria na kortach WTS DeSki Warszawa nie wróci z jednym medalem. Liczy na dwa, czyli w singlu i deblu.