11 kwietnia 2015 TUKS Kozica Piotrków Tryb. zorganizował Tenisowe Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Krasnali i Krasnalek do lat 10. Turniej chłopców zgodnie z nazwą odbył się na kortach pod piotrkowskim balonem OSiR-u, ale za to dziewczęta miały już nieco odmienne warunki i rywalizowały... na powietrzu, na kortach otwartych. Jak sięgnąć w historię, to pierwsze takie rozwiązanie w historii halowych mistrzostw krasnalek od początku tej rywalizacji.

PICT8472

KRASNALKI
Dziewczęta z radością przyjęły decyzję o rozgrywaniu turnieju na odkrytych kortach, które przygotowano w Piotrkowie Trybunalskim zaledwie dzień wcześniej. Wspaniała słoneczna pogoda towarzyszyła więc krasnalkom do końca rywalizacji, czyli do wyłonienia medalistek. Do turnieju zgłosiło się 9 zawodniczek, ale ostatecznie do rywalizacji, po weryfikacji i losowaniu, stanęło 7 młodych tenisistek podzielonych w początkowej fazie turnieju na dwie grupy.

W grupie A zwyciężyła Helena Dąbrowska PKT Pabianice, pokonując drugą w grupie Julię Daroszewską z MKT Łódź 6/4 i trzecią Agnieszkę Murawską Eurotenis Łódź 6/3. W grupie B rywalizowały cztery zawodniczki. Najlepszą okazała się także reprezentantka PKT Pabianice, debiutująca w tegorocznej rywalizacji krasnalek, Wiktoria Kusiak. Drugie miejsce zajęła Lena Wach z łódzkiego AZS-u, trzecie Natasza Makaro Eurotenis Łódź i czwarte Nina Młodzińska Eurotenis.

PICT9843

Zawodniczki, które zajęły równoległe miejsca w grupach, rozgrywały turniej o ostateczne miejsca mistrzostw, a oto wyniki:

Finał o miejsca 1-2: Helena Dąbrowska - Wiktoria Kusiak - 6/0, o miejsca 3-4: Lena Wach - Julia Daroszewska - 6/2, o miejsca 5-6: Natasza Makaro - Agnieszka Murawska - 7/5, miejsce 7 zajęła Nina Młodzińska.

PICT9845

KRASNALE
Na 15 zgłoszonych do rywalizacji stanęło 14 zawodników, których podzielono na cztery grupy. Grupę A wygrał rozstawiony z nr 1 Adam Majchrzak UKS AT Challenge Piotrków Tryb., który wygrał z drugim w grupie Janem Kapłonem MKT Łódź 6/2 oraz trzecim Radosławem Szczepaniakiem KS AZS Łódź 6/3.

W grupie B zwyciężył Marcin Andrzejczak ŁKT Łódź, który pokonał 6/2 drugiego rozstawionego Kamila Kołodziejczyka z MKT Łódź i 7/5 Jana Piotrkowskiego z PKT Pabianice.

Grupę C, gdzie wystąpiło dwóch naszych reprezentantów TUKS Kozica, wygrał Mateusz Gołębiowski AZS Łódź, który wygrał z rozstawionym z nr 3 Mikołajem Nowakiem TUKS Kozica 6/4 oraz Kacprem Jędrzejczakiem KT Start Łódź 6/3, ale doznał niespodziewanej porażki z Szymonem Rycerzem TUKS Kozica 4/6. O miejscu pierwszym w grupie zadecydował bezpośredni pojedynek pomiędzy Gołębiowskim a Nowakiem, który wygrał Gołębiowski i to on awansował do strefy medalowej. Trzeci był Kacper Jędrzejczak, a czwarty Szymon Rycerz.

PICT8490

Ostatnią grupę D wygrał rozstawiony z nr 4 Sebastian Maranda PKT Pabianice, który pokonał drugiego w grupie Alana Budzyńskiego NST łódzkie 7/6(6) oraz po 6/3 trzeciego Filipa Ostrowskiego TUKS Smecz Tomaszów Mazowiecki i czwartego Filipa Marcjanka Eurotenis Łódź.

W grupie finałowej o medale i miejsca 1-4 zwyciężył Adam Majchrzak, który pokonał wszystkich przeciwników: 7/6(3) Marcina Andrzejczaka, 6/3 Sebastiana Marandę i 6/3 Mateusza Gołębiowskiego. A oto ostateczna kolejność wszystkich krasnali w turnieju:

1. Adam Majchrzak - UKS AT Challenge Piotrków Tryb.
  2. Marcin Andrzejczak - ŁKT Łódź
  3. Sebastian Maranda - PKT Pabianice
  4. Mateusz Gołebiowski - AZS Łódź
  5. Kamil Kołodziejczyk - MKT Łódź
  6. Jan Kapłon - MKT Łódź
  7. Mikołaj Nowak - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  8. Alan Budzyński - NST łódzkie
  9. Kacper Jędrzejczak - KT Start Łódź
  10. Jan Piotrowski - PKT Pabianice
  11. Radosław Szczepaniak - KS AZS Łódź
  12. Filip Ostrowski - TUKS Smecz Tomaszów Maz.
  13. Szymon Rycerz - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  14. Filip Marcjanek - Eurotenis Łódź.

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy, a mistrzom należą się podwójne gratulacje, bowiem potwierdzili to, że zasadnie zajmują miejsce liderów klasyfikacji wojewódzkiej w łódzkiem.

PICT9849

Kolejny turniej krasnali już za tydzień w niedzielę 19.04.2015 w Łęczycy. Będzie to pierwszy turniej kolejnego letniego cyklu Wilson Kids Cup Łęczyca Open 2015 Tenis 10 we wszystkich kategoriach wiekowych. Dzień wcześniej, bo w sobotę w Piotrkowie rywalizować będą 9-letnie szkraby, czyli kategoria pomarańczowa. Komunikaty obu turniejów na stronie www.teniskozica.pl