Na piotrkowskich kortach OSiR-u TUKS Kozica zorganizował tegoroczne Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego skrzatów i skrzatek do lat 12. W roli murowanych faworytów wystąpili: wśród dziewcząt zawodniczka TUKS Kozica Piotrków Tryb. - Julia Poterała, a u chłopców Olek Orlikowski - MKT Łódź.

PICT9985

SINGIEL DZIEWCZĄT
Do turnieju zgłosiło się zaledwie 8 zawodniczek. Rozstawiona z nr 1, podopieczna trenera Wiesława Kozicy - Julia Poterała pokonała w ćwierćfinale 6/2,6/2 Agnieszkę Murawską Eurotenis Łódź, Julia Pawlik wygrała 6/4,6/4 z Oliwią Jagusiak KT Start Łódź, Nicole Carpenter 7/6(2),6/3 z Nikolą Ladrowską ATAK Łódź i nr 2 Jagoda Wróblewska Eurotenis Łódź 6/2,6/4 Heleną Dąbrowską PKT Pabianice. W półfinałach Julia Poterała wygrała 6/3,6/3 z Julią Pawlik, a Jagoda Wróblewska 6/2,6/2 z Nicole Carpenter.  W niedzielnym finale Julka, po trudnym meczu, pokonała nr 2 turnieju Jagodę Wróblewską z Eurotenisa Łódź 7/6(3),6/4, zdobywając drugi w swej karierze i tym sezonie złoty medal mistrzostw województwa łódzkiego. Medale brązowe zdobyły: Nicole Carpenter MKT Łódź i Julia Pawlik, także z MKT.

PICT9977

DEBEL DZIEWCZĄT
W deblu Julia Poterała wystąpiła w parze z Jagodą Wróblewską.  W finale para Poterała - Wróblewska pokonały 6/2,4/6,11/9 reprezentujące MKT Łódź Nicole Carpenter i Julię Pawlik. Brązowe medale dla par Oliwia Jagusiak KT Start Łódź i Agnieszka Murawska Eurotenis Łódź oraz Nikola Ladrowska ATAK Łódź - Helena Dąbrowska PKT Pabianice.

PICT9975

Do rankingu PZT Julia zdobyła w tym turnieju łącznie 60 pkt., 48 za singiel i 12 za debel, ale "na czysto" zaliczy się jej 36 punktów. Ten dorobek punktowy pozwoli zapewne awansować najlepszej skrzatce województwa łódzkiego do trzeciej dziesiątki w Polsce z obecnie zajmowanego 33 miejsca w okolice miejsca 25. Przypomnijmy, że Julka jest także aktualną halową mistrzynią województwa łódzkiego skrzatek. GRATULUJEMY!!! Teraz będzie się trzeba pokusić o mistrzowskie medale wśród młodziczek w dn. 6-7 czerwca w Zduńskiej Woli.

PICT9968

SINGIEL CHŁOPCÓW
U chłopców do walki o medale stanęło 18 zawodników. W ćwierćfinałach nr 1 Aleksander Orlikowski MKT Łódź pokonał 6/2,6/2 klubowego kolegę Mateusza Konwińskiego, Wojciech Machała Eurotenis Łódź 3/6,6/3,11/9 Lecha Gontara ATAK Łódź, Jakub Niedźwiecki Eurotenis Łódź 7/5,7/5 klubowego kolegę Mateusza Lamberta, a nr 2 turnieju Kacper Wereszka STZ Return Opoczno 6/4,6/3 Jakuba Solarskiego Eurotenis. W meczach półfinałowych nie było niespodzianek nr 1 Olek Orlikowski wygrał 6/0,6/1 z Wojtkiem Machałą, a Kacper Wereszka 6/2,6/1 z Kubą Niedźwieckim. W finale, podobnie jak podczas mistrzostw halowych, triumfował Olek Orlikowski wygrywając z Kacprem Wereszką 6/0,6/1.

PICT9989

DEBEL CHŁOPCÓW
W finale para Aleksander Orlikowski MKT Łódź- Kacper Wereszka STZ Return Opoczno pokonała 6/3,6/2 Wojciecha Machałę i Mateusza Lamberta z Eurotenisa. Brązowe medale zdobyły pary: Lech Gontar ATAK Łódź - Mateusz walczak TG Sokół Zgierz oraz Jakub Niedźwiecki - Jakub Solarski Eurotenis Łódź