Na piotrkowskich kortach OSiR-u w dniach 30-31.05.2015 rozegrano Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Kadetów i Kadetek do lat 16 zorganizowane przez TUKS Kozica Piotrków Tryb. Trzy medale wywalczyły reprezentantki gospodarza turnieju, czyli właśnie TUKS Kozica Piotrków Tryb.

PICT0100

KADETKI DO LAT 16
Coraz trudniej zebrać skład do łódzkiego wojewódzkiego turnieju klasyfikacyjnego czy tez mistrzostw województwa obojętnie w jakiejkolwiek kategorii wiekowej dziewcząt. Tym razem udało się uzyskać 8 zgłoszeń w letnich mistrzostwach kadetek. W ćwierćfinałach nr 1 Daria Walczak AZS Łódź pokonała 6/0,6/0 Kingę Kwaśkiewicz TUKS Kozica Piotrków Tryb., Aleksandra Rudnicka MKT Łódź 6/2,6/2 Igę Miller TUKS Kozica Piotrków Tryb. Aleksandra Muszyńska MKT Łódź 6/4,3/6,6/1 Julię Sieroską PKTZ Winner Piotrków Tryb. i nr 2 Jadwiga Wygoda ŁKT Łódź 6/1,6/1 Wiktorię Molińską TUKS Kozica Piotrków Tryb. W półfinałach: Daria Walczak wygrała 6/2,6/0 z Aleksandrą Rudnicką, a Jadwiga Wygoda 6/2,6/3 z Aleksandrą Muszyńską. W niedzielnym finale tytuł mistrzyni woj. łódzkiego zdobyła Daria Walczak pokonując Jadwigę Wygodę 6/2,6/1.

PICT0118

W deblowych półfinałach para nr 1 Jadwiga Wygoda i Daria Walczak pokonała 6/3,6/2 Julię Sieroską i Kingę Kwaśkiewicz, a parę nr 2 Aleksandrę Muszyńską i Aleksandrę Rudnicką wyeliminowały zawodniczki gospodarza turnieju z TUKS Kozica Piotrków Tryb. Wiktoria Molińska i Iga Miller, wygrywając 6/2,6/1. W finale tryumfowała para nr 1 Wygoda - Walczak, pokonując Molińską i Miller 6/0,6/3. Tym sposobem TUKS Kozica zdobył w mistrzostwach dwa srebrne i jeden brązowy medal.

PICT0131

KADECI DO LAT 16
O jednego więcej zawodnika od dziewcząt mieli chłopcy. Tu zagrało 9 zawodników. W jedynym meczu I rundy Szymon Kielan PKT Pabianice pokonał bez straty gema niestowarzyszonego z Bełchatowa Franciszka Stępnia. W ćwierćfinałach nr 1 Kacper Dworak ST Winners Łódź wygrał 6/0,6/2 z Bartoszem Stawińskim MKT Łódź, Patryk Garwacki ST Winners Łódź 6/1,6/2 z Mateuszem Cisło AZS Łódź, Patryk Niełacny PKT Pabianice 6/3,0/6,6/3 z Maciejem Marciniakiem AZS Łódź i nr 2 Dominik Śliwiński PKT Pabianice 7/6(5),6/4 z Szymonem Kielanem PKT Pabianice. W niedzielnych półfinałach Kacper Dworak pokonał 6/4,6/0 Patryka Garwackiego, a Dominik Śliwiński 6/0,6/1 Patryka Niełacnego. Tytuł mistrza w finale zdobył Kacper Dworak pokonując 6/2,6/4 Dominika Śliwińskiego.

PICT0115

W deblu, podobnie, jak u dziewcząt mieliśmy 4 pary. W półfinałach para nr 1 Dworak - Garwacki pokonała 7/5,6/2 Marciniaka i Cisło, a para nr 2 Kielan - Śliwiński 6/1,6/1 Stępnia i Stawińskiego. W finale tryumfowała para nr 1 Dworak - Gawracki po zwycięstwie 6/1,7/6(4) nad Kielanem i Śliwińskim.

PICT0128

Przypomnijmy, że TUKS Kozica Piotrków Tryb. był w tym sezonie letnim organizatorem Letnich Mistrzostw Województwa Łódzkiego w kategoriach do lat 10, 12 i 16. Mistrzostwa młodzików do lat 14 zorganizuje w dniach 06-07.06.2015 TUKS Zduńska Wola, mistrzostwa juniorów planuje zorganizować MMKT Łęczyca w dn. 20-21.06.2015, a seniorów we wrześniu TUKS Kozica.