Na piotrkowskich kortach OSiR-u w dniach 12-13.09.2015 TUKS Kozica zorganizował pierwszy powakacyjny WTK do lat 12 i 14. Do turnieju przystąpili jedynie chłopcy, a nasz klub reprezentowało dwóch zawodników: debiutujący w kategorii skrzatów 9-letni Szymon Rycerz oraz Miłosz Renkiel.

PICT1370

SKRZATY
W singlu rywalizowało 13 zawodników. W I rundzie po bardzo dobrej grze odpadł niestety jeden z naszych zawodników Miłosz Renkiel, który po ponad dwugodzinnym pojedynku uległ 3/6,3/6 najlepszemu obecnie 9-latkowi w łódzkiem Marcinowi Andrzejczakowi AT Masters Łódź. Udanie zadebiutował natomiast Szymon Rycerz, który w I rundzie wyeliminował Kajetana Prochonia UKS AT Challenge Piotrków Tryb., wygrywając 6/1,6/2. W ćwierćfinale Szymon uległ nr 4 Michałowi Dójczyńskiemu MKT Łódź 0/6,1/6. W półfinałach nr 1 Tomasz Berkieta WTS Orzeł Warszawa uległ 2/6,7/5,9/11 nr 3 Kacprowi Szymkowiakowi KS AZS Wrocław, a nr 2 Mateusz Zieliński pokonał 6/0,6/1 pogromcę Szymona Michała Dójczyńskiego MKT Łódź 6/0,6/1. W finale tryumfował Mateusz Zieliński pokonując Kacpra Szymkowiaka 6/4,6/2.

PICT1372

W deblu wśród pięciu par w ćwierćfinale para Szymon Rycerz TUKS Kozica - Kajetan Prochoń UKS AT Challenge uległa 4/6,6/2,7/10 parze Błażej Szynal UKS Perfect Zduńska Wola - Maciej Królak TUKS Kozica. W półfinałach para nr 1 Tomasz Berkieta - Michał Dójczyński pokonała 6/2,6/2 Miłosza Renkiela i Marcina Andrzejczaka, a nr 2 Jakub Włodarczyk -  Kacper Szymkowiak 6/1,6/1 Błażeja Szynala i Macieja Królaka. W finale 6/1,5/7,10/7 zwyciężyła para Berkieta - Dójczyński, drugie miejsce dla Włodarczyka i Szymkowiaka.

PICT1380

MŁODZICY
Wśród młodzików wystąpiło 8 zawodników, którzy rozegrali jedynie gry singlowe. W półfinałach nr 1 Łukasz Walczak PKT Pabianice pokonał 6/3,6/0 Jana Markowskiego KS Tenis Life Brwinów, a nr 2 Maciej Ciechanowski MKT Łódź awansował bez gry, na skutek niedyspozycji zdrowotnej klubowego kolegi Aleksandra Orlikowskiego. W finale, w trzysetowym pojedynku 3/6,6/2,6/2, lepszym okazał się Łukasz Walczak.

PICT1373

Za tydzień w Piotrkowie Tryb. ostatnie letnie zmagania tego sezonu o punkty do klasyfikacji PZT, tym razem w kategorii do lat 12, 14 i wśród mężczyzn, którzy rozegrają na naszych kortach Letnie Mistrzostwa Województwa. W niedzielę, tradycyjnie rywalizacja krasnali i krasnalek, tym razem początek o godz. 11.00. TUKS Kozica zaprasza zawodników!