W dniach 21-24 lipca 2011 na kortach Centrum Tenisowego Cafex w Rakovniku w Czechach rozegrano eliminacje Drużynowych Mistrzostw Europy 12-latków "Tennis Europe Nations Challenge by Head". 30 drużyn europejskich chłopców zostało podzielonych na 4 grupy (Zony). Rywalizacja jednej z nich odbyła się właśnie w Czechach. Turniej ten rozgrywany jest dopiero od 2007 roku, ze względu na zapotrzebowanie młodych tenisistów na rywalizację zespołową. Od początku rywalizacji polskiej drużynie nie udało się jeszcze odnieść sukcesu w postaci dojścia do finału bądź zwycięstwa. Przed taką kolejną szansą stanęli w tym roku kolejni polscy zawodnicy. Reprezentację Polski pod wodzą trenera Jarosława Krajowskiego-Kukiela stanowili: Kacper Żuk - KT Legia Warszawa, Konrad Fryze - RKT Return Radom i Michał Sikorski - TUKS Kozica Piotrków Trybunalski.

Michał Sikorski, to trzeci z zawodników reprezentujących Polskę w mistrzostwach Europy, którzy swoją karierę rozpoczynali pod okiem doświadczonego tenisowego trenera Wiesława Kozicy w prowadzonym już od ponad 20 lat TUKS Kozica Piotrków Tryb. Wychowankami tego piotrkowskiego klubu, którzy dostąpili zaszczytu zagrania w koszulce z orłem, byli wcześniej Maciej Smoła i Kamil Majchrzak.

Po losowaniu Polacy znaleźli się w Zonie A z Austrią, Belgią, Czechami, Finlandią, Rosją i Ukrainą. Z zespołów tych drogą losowania wyłoniono dwie grupy A i B, gdzie mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym" do wyłonienia miejsc w grupie. Polska trafiła do czterozespołowej grupy wraz z Czechami Belgią i Finlandią. Pierwsze spotkania drużynowe (singiel - 2 rakieta, singiel - 1 rakieta i debel) rozpoczęli od rywalizacji z Czechami. Po przegranym pojedynku drugich rakiet, potem poszło już łatwiej. W drugim spotkaniu z Finlandią podobny wynik. Polska druga rakieta nie poradziła sobie w pierwszym meczu, ale Kacper Żuk (pierwsza rakieta), a następnie para deblowa wyciągnęła Polskę z opresji. Brawo! W spotkaniu z Belgią chłopcy zwyciężyli pewnie 3:0 i zajęli 1 miejsce w grupie A.

W pojedynkach play-off Polska z nr 1 zagrała z nr 2 Grupy B czyli Ukrainą, natomiast nr 1 Grupy B Rosja z nr 2 Grupy A, czyli Czechami. Niestety nie udało się reprezentacji Polski skrzatów awansować do finałów Drużynowych Mistrzostw Europy. Chłopcy po dobrej grze ulegli tenisistom z Ukrainy 1:2. Do finałów, które odbędą się w Alghero we Włoszech w dniach 4-7 sierpnia, awansowały tylko po 2 zespoły z każdej z Zon.

Oto wyniki reprezentantów Polski:

POLSKA: CZECHY 2:1
2 rakieta: Konrad Fryze - Jakub Patyk 3/6 0/6 0:1
1 rakieta: Kacper Żuk - Patrik Rikl 2/6 6/4 6/3 1:0
debel: Michał Sikorski/Kacper Żuk - Patrik Rikl/Marek Dubsky 4/6 6/1 6/3 1:0

POLSKA: FINLANDIA 2:1
2 rakieta: Michał Sikorski - Patrick Christopher Stenfors 6/1 4/6 5/7 0:1
1 rakieta: Kacper Żuk - Emil Ruusuvuori 6/1 7/6(3) 1:0
debel: Michał Sikorski/Kacper Żuk - Emil Ruusuvuori/ Patrick Christopher Stenfors 6/7(3) 7/5 6/4 1:0

POLSKA: BELGIA 3:0
2 rakieta: Konrad Fryze - Mathieu Bouwen 6/1 6/3 1:0
1 rakieta: Kacper Żuk - Zizou Bergs 6/3 6/3 1:0
debel: Michał Sikorski/Konrad Fryze - Mathieu Bouwen/ Maxime Lapraille 6/0 6/2 1:0

Mecz decydujący o awansie do włoskiego finału:

POLSKA: UKRAINA 1:2
2 rakieta: Michał Sikorski - Anatolij Rainin 2/6 4/6 0:1
1 rakieta: Kacper Żuk - Aleksandr Braynin 6/4 6/2 1:0
debel: Kacper Żuk/Konrad Fryze - Anatolij Rainin/ Aleksandr Braynin 4/6 6/7(5) 0:1

Szkoda, awans do Alghero był tak blisko. Z takim tegorocznym potencjałem drużyny Polska z pewnością mogłaby powalczyć o medale.