W dniach 21-22 lipca 2011 na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu odbył się prestiżowy turniej tenisowy dla najlepszych w kraju krasnali i krasnalek do lat 10 - "Algida Cup - 2011". Turniej rozgrywany jest każdego roku, jako impreza towarzysząca dużego zawodowego turnieju ATP Porsche Open powered by Enea w Poznaniu.

Poznań Porsche Open, to nie tylko emocje związane z występem Łukasza Kubota czy emocjonującymi grami zawodników uplasowanych na granicy pierwszej i drugiej setki światowego rankingu ATP. To także właśnie liczne atrakcje dla najmłodszych tenisistów. Jedną z nich był właśnie, odbywający się już po raz piąty, turniej "Algida Cup". W tym roku organizatorzy skorzystali z uprzejmości profesjonalistów (wspomnianego już Łukasza Kubota, Jerzego Janowicza, Michała Przysiężnego i Marcina Gawrona), którzy z wielkim entuzjazmem dopingowali najmłodszych graczy. Doskonała oprawa przyczyniła się do bardzo wysokiej frekwencji. W imprezie rozgrywanej na kortach wzięło udział łącznie 61 zawodników i zawodniczek z całego kraju.

W turnieju tym wystartowały dwie wychowanki TUKS Kozica Piotrków Tryb.: Wiktoria Molińska nr 1 wśród krasnalek w Polsce i Aleksandra Nadajewska, 4 w tym rankingu. Dziewczęta w tym roku rywalizować musiały razem z chłopcami, toteż i zwyciężyć było trudniej. Po dwóch fazach grupowych wychowanki piotrkowskiej "szkoły talentów" Wiesława Kozicy znalazły się w półfinałach. Tu wygrały półfinałowe pojedynki z chłopcami i zagrały wymarzony przez siebie, trenera i rodziców finał, gdzie lepsza w stosunku 6/4,6/4 okazała się Wiktoria Molińska pokonując Olę Nadajewską.

Finał miał odbyć się w niedzielę na oczach kilkutysięcznej publiczności poznańskiej zgromadzonej na korcie centralnym TS Olimpia przed rzeczywistym finałem mężczyzn, ale tegoroczne ulewy nie pozwoliły zakosztować naszym wspaniałym tenisistkom smaku rywalizacji przy takiej publiczności. Finał dziewcząt przeniesiono pod dach hali balonowej i niestety tam go rozegrano.

Każdy z uczestników otrzymał czapeczkę oraz koszulkę od głównego sponsora imprezy firmy "Algida", a najlepsi oprócz smaku zwycięstwa zostali obdarowani pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Teraz nasze eksportowe dziewczęta czekają przygotowania do VIII Mistrzostw Polski do lat 10, które tradycyjnie odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 20-22.08.2011, na kortach piotrkowskiego OSiR-u.

Przypominamy, że w roku ubiegłym para deblowa Wiktoria Molińska - Aleksandra Nadajewska z TUKS Kozica, jeszcze jako 9-latki, zdobyły tam srebrne medale i tytuł wicemistrzyń Polski. Teraz powiedziały, że postarają się zdobyć razem złote medale, a w singlu zameldują się co najmniej w półfinałach.