9-krotny medalista tenisowych mistrzostw Polski, obecnie kończący studia AWF w Warszawie - Mariusz Kozica, postanowił spróbować swych sił i umiejętności w nowej odmianie tenisa, a mianowicie tenisa plażowego zwanego beach tennis. Pierwsza próba w warszawskim Porcie Wisła okazała się na tyle zadowalająca i skuteczna, że starszy syn trenera Wiesława Kozicy postanowił wystąpić w kolejnych turniejach rozgrywanych w Polsce.

W Porcie Wisła w Warszawie odbył się II Turniej Beach Tennisa - Pepsi Cup 2. W zawodach tych będących eliminacjami do mistrzostw Polski triumfowali: wśród mężczyzn Daniel Półkoszek i Krzysztof Wieczorek, którzy w decydującym finałowym pojedynku byli lepsi od Piotra Adamiaka i Marcina Kowala. Trzecią lokatę wywalczyli Mariusz Kozica i Marcin Kunicki, a tuż poza podium uplasowali się Mariusz Merwa i Maciej Szymoński, wśród kobiet tryumfowały Karolina Kosińska i Aleksandra Rosolska. Karolina i Ola w finale pokonały świetnie spisujące się Karolinę Rejniak i Joannę Szymczyk. Trzecie miejsce zajęły Katarzyna Kowal i Elwira Niemiec. Czwarte Anna Niemiec i Maksymilia Wandel.

Kolejnym sprawdzianem wysokich, jak widać umiejętności beachtennisowych Mariusza Kozicy będzie turniej zaliczany do światowej rywalizacji ITF BT w łódzkiej Manufakturze. Turniej ITF Manufaktura Cup odbędzie się w dniach 11-14.08.2011. IV Mistrzostwa Polski 2011 rozpoczną się natomiast 28.08.2011 oczywiście na plaży łódzkiej Manufaktury. W turniejach beachtennisowych rozgrywa się mecze debla kobiet, mężczyzn i miksty.