EKIPA TUKS KOZICA SPISAŁA SIĘ WSPANIALE I PLANOWO W VIII MISTRZOSTWACH POLSKI KRASNALI I KRASNALEK DO LAT 10 !!! ATMOSFERA WALCZĄCYCH O MEDALE I TYTUŁY NASZYCH REPREZENTANTÓW W PONIEDZIAŁKOWYM UPALE BYŁA GORĄCA, NIE TYLKO Z POWODU EKSTREMALNYCH UPAŁÓW, ALE I Z POWODU STAWKI, O KTÓRĄ WALCZYLIŚMY WSPÓLNIE Z RODZICAMI I TRENERAMI. EMOCJE I NIEPOWTARZALNA ATMOSFERA, WYTWORZONA PRZEZ SAMĄ RANGĘ IMPREZY I NASZYCH WALCZĄCYCH DO OSTATNIEJ PIŁKI ZAWODNIKÓW, POZOSTANIE DŁUGO W PAMIĘCI. WSPÓLNIE CAŁYM TEAMEM TUKS KOZICA, W WIELKIM TEGO SŁOWA ZNACZENIU, POKAZALIŚMY, KTO RZĄDZI W KRASNALACH!!!

Już po raz ósmy w historii, na kortach OSiR-u w Piotrkowie Trybunalskim, rozegrano bardzo oczekiwaną corocznie w polskim środowisku tenisowym, największą w naszym kraju imprezę najmłodszych tenisistów, czyli Mistrzostwa Polski Krasnali i Krasnalek do lat 10. Impreza rozegrana w dniach 20-22.08.2011, po raz kolejny zakończyła się, jeśli chodzi o piotrkowskie środowisko tenisowe sukcesem sportowym, jak i organizacyjnym. Pierwszych siedem edycji tej mega imprezy dla najmłodszych tenisistów odbyło się także w Piotrkowie w 1997 roku oraz w latach 2005 - 2010 i jak stwierdzili organizatorzy, będzie to dalej impreza cykliczna, promująca piotrkowskie środowisko tenisowe na arenie ogólnopolskiej.

Na doroczne święto małych tenisistów zjechało się tym razem do Piotrkowa Trybunalskiego rekordowo 92 uczestników, na których forhend i bekhend można było już z zadowoleniem popatrzeć. Piotrkowskie mistrzostwa, to jedyna w kraju konfrontacja 10-letnich tenisistów i tenisistek o tak wielkim wymiarze. W ciągu trzech słonecznych dni rozegrano aż 114 meczów (w tym 90 singlowych i 24 deblowe), które sędziowane były przez sędziów głównych. Żar, który lał się z nieba podczas trzydniowych mistrzostw, nie był jedyną przyczyną tego, że na piotrkowskich kortach atmosfera była naprawdę gorąca. Wiele spotkań mogło się naprawdę podobać, a kilka z nich stało na bardzo wysokim, robiącym wrażenie poziomie. Trzeba przyznać, że postawa tych zaledwie 10-letnich zawodników może imponować, a z pewnością już dawać spore nadzieje na lepszą przyszłość i rozwój polskiego tenisa. Oby tak dalej.

Jak dotąd, w siedmiu edycjach piotrkowskich mistrzostw zagrało już ponad 600 młodych tenisistów, dokładna ich liczba, to 606 !!! W kolejnych latach liczby uczestników przedstawiały się następująco: 1997 - 55, 2005 - 78, 2006 - 81, 2007 - 79, 2008 - 80, 2009 - 70, 2010 - 71 i 2011 - 92.

Mistrzostwa, jak w każdym roku, wyróżniały się perfekcyjną organizacją, a przygotowanie obiektu sprawiało znakomite wrażenie, godne imprezy najwyższej rangi. Tradycyjny zestaw organizacyjny: Grzegorz Żurkowski TUKS Champions Team - dyrektor turnieju i Wiesław Kozica TUKS Kozica - sędzia naczelny, znów dał wzór organizacji takich turniejów. Po prostu, każdy z nich wie, co do niego należy w danym momencie turnieju, to nie aż takie trudne, ale rzadko spotykane w naszych polskich turniejach. Podziękowania za poziom i sprawność organizacji ze strony Rodziców w czasie trwania imprezy, a także i pod jej koniec, kiedy wręczano najważniejsze trofea, były tego wspaniałym dowodem.

SINGLE

Wśród dziewcząt zgłosiły się 43 zawodniczki, które rozpoczęły rywalizację o miano najlepszej krasnalki, czyli tenisistki do lat 10 w kraju. Tegoroczny turniej toczył się aż do końca bez większych zawirowań. W początkowej fazie zwyciężały zawodniczki rozstawione, a dalej te z wyższymi numerami. W II rundzie zwycięstwa odniosło wszystkie 16 rozstawionych zawodniczek!!! Do ćwierćfinałów nie dotarły jednak nr 3 Weronika Baszak niestowarzyszona z Wrocławia i Aleksandra Nadajewska z TUKS Kozica Piotrków Tryb., które niestety natrafiły na mocniejsze rywalki. W pierwszym półfinale faworytka turnieju nr 1 Iga Świątek WKT Mera Warszawa pokonała 6/3,6/0 Aleksandrę Wierzbowską WKS Wawel Kraków, w drugim zaś nr 2 Wiktoria Molińska TUKS Kozica dała sobie radę z nr 13 Kają Chmielowską KKT Kędzierzyn Koźle, pokonując ją w 6/4,6/3. Finał należał do reprezentantki Mery Warszawa Igi Świątek, która pokonała reprezentantkę gospodarzy turnieju Wiktorię Molińską z TUKS Kozica Piotrków Tryb. Wynik finału 6/2,6/1 dał więc tytuł mistrzyni Polski warszawiance, a tytuł wicemistrzowski piotrkowiance.

Wśród chłopców zagrało 49 młodych, uzdolnionych tenisistów. Jedynie czterej rozstawieni nie dotarli do III rundy. Od I rundy konsekwentnie, bez straty gema w czterech pojedynkach eliminował swoich przeciwników nie rozstawiony Pit Malaszszak z KT Jelenia Góra. Nie wszystkim było jednak wiadomo, że wspaniale wyszkolony technicznie, taktycznie i mentalnie Pit, to aktualny mistrz odległej Tajlandii do lat 10 i mistrz Niemiec w tej kategorii. Na co dzień Pit mieszka i trenuje w tajlandzkim Bangkoku, jedynie wakacje spędza w Europie. Jego tata i zarazem wspaniały trener prowadził przez kilka lat żeńską reprezentację Tajlandii, a jego zawodniczka Noppawan Lertcheewakarn, trenowana przez niego przez kilka lat, w 2009 roku wygrała juniorski Wimbledon!. W Europie prowadził także drużyny rywalizujące w silnej niemieckiej lidze.

W półfinałach tegorocznych piotrkowskich mistrzostw zagrali: nr 2 Michał Matuszewski z TUKS Kozica Piotrków Tryb. z Patrykiem Niełacnym z PKT Pabianice oraz Pit Malaszszak KT Jelenia Góra z Filipem Olechem NST mazowieckie. Matuszewski pokonał Niełacnego 6/3,6/1, a Malaszszak Olecha 6/1,6/0. Krótki był także poniedziałkowy finał, gdzie Pit Malaszszak pokonał Michała Matuszewskiego 6/1,6/1 i dodał do swej kolekcji trzeci narodowy tytuł mistrza kraju. Pit jest teraz mistrzem Niemiec, Tajlandii i Polski !!!

MISTRZAMI POLSKI DO LAT 10 W SEZONIE 2011 ZOSTALI: IGA ŚWIĄTEK Z WARSZAWY I PIT MALASZSZAK Z...TAJLANDZKIEGO BANGKOKU !!!

DEBLE

W finale debla dziewcząt Wiktoria Molińska i Aleksandra Nadajewska , ubiegłoroczne wicemistrzynie reprezentujące TUKS Kozica Piotrków Tryb., pokonały łatwo 6/1,6/1 Weronikę Baszak NST Wrocław i Igę Świątek WKT Mera Warszawa. U chłopców tytuły mistrzowskie zdobyła para Michał Matuszewski TUKS Kozica Piotrków Tryb. - Pit Malaszszak KT Jelenia Góra pokonując w finale Maksymiliana Pawlickiego TUKS Kozica Piotrków Tryb. i Patryka Niełacnego PKT Pabianice 6/1,6/2.

Więcej w drabinkach turniejowych na naszej stronie.

A oto wszyscy medaliści VIII Mistrzostw Polski Krasnali do 10 lat:

Dziewczęta
Gra pojedyncza Gra podwójna:
1. Iga Świątek WKT Mera Warszawa

1. Wiktoria Molińska/Aleksandra Nadajewska

- obie TUKS Kozica Piotrków Tryb.

2. Wiktoria Molińska TUKS Kozica Piotrków Tryb.

2. Iga Świątek WKT Mera Warszawa/

Weronika Baszak NST Wrocław

3. Aleksandra Wierzbowska WKS Wawel Kraków

3. Aleksandra Wierzbowska WKS Wawel Kraków/

Maja Chwalińska CSiR Dąbrowa Górnicza

3. Kaja Chmielowska KKT Kędzierzyn Koźle

3. Martyna Kubka GKT Nafta Zielona Góra/

Katarzyna Skorupska AZS Poznań

Chłopcy:
Gra Pojedyncza Gra podwójna
1. Pit Malaszszak KT Jelenia Góra 1. Michał Matuszewski TUKS Kozica Piotrków Tryb.
/ Pit Malaszszak KT Jelenia Góra
2. Michał Matuszewski TUKS Kozica Piotrków Tryb. 2. Maksymilian Pawlicki TUKS Kozica Piotrków Tryb.
/ Patryk Niełacny PKT Pabianice
3. Patryk Niełacny PKT Pabianice 3. Szymon Kielan MKT Łódź
/Jakub Lesman PKT Pabianice
3. Filip Olech NST Warszawa 3. Piotr Pawlak AM Tenis Warszawa
/Paweł Kaliszewski Sporteum Warszawa

A oto klubowa klasyfikacja tegorocznych mistrzostw:

Lp. KLUB Złote Srebrne Brązowe Razem
1. TUKS Kozica Piotrków Tryb. 3 3 0 6
2. KT Jelenia Góra 2 0 0 2
3. WKT Mera Warszawa 1 1 0 2
4. PKT Pabianice 0 1 2 3
5. NST Dolnośląskie 0 1 0 1
6. WKS Wawel Kraków 0 0 2 2
7-14. KKT Kędzierzyn Koźle 0 0 1 1

7-14.

AM Tenis Warszawa 0 0 1 1

7-14.

Sporteum Warszawa 0 0 1 1

7-14.

MKT Łódź 0 0 1 1

7-14.

CSiR Dąbrowa Górnicza 0 0 1 1

7-14.

GKT Nafta Zielona Góra 0 0 1 1

7-14.

AZS Poznań 0 0 1 1

7-14.

NST mazowieckie 0 0 1 1

RAZEM 6 6 12 24

Rywalizację w singlach i deblach wieńczyło, jak zwykle w Piotrkowie Trybunalskim podsumowanie na podium. Jak na mistrzów przystało nagrody na "pudle" wręczali: dyrektor turnieju - Grzegorz Żurkowski i sędzia naczelny mistrzostw - Wiesław Kozica. Najlepsi otrzymali wspaniałe puchary, medale oraz nagrody. Sponsorami Mistrzostw Polski Krasnali 2010 były marki ttk - TennisTeKnology - ttkpolska.pl, Pointfore - tenis, squash, badminton - pointfore.pl oraz firma Pros Pro. Nad imprezą patronat medialny sprawował największy portal promujący tenis dziecięcy w Polsce - minitenis.pl oraz lokalny tygodnik "Famka".

Na wspaniałe doroczne święto krasnali i krasnalek organizatorzy Pan Grzegorz i Pan Wiesław zapraszają już za rok!

Wyniki rywalizacji krasnalek dostępne tutaj (singiel) i tutaj (debel).

Wyniki rywalizacji krasnali dostępne tutaj (singiel) i tutaj (debel).