Na plażowych boiskach łódzkiej Manufaktury, w dniach 11-14.08.2011odbył się turniej tenisa plażowego /beach tennis/ zaliczany do światowej klasyfikacji ITF BT Manufaktura Cup 2011. W turnieju tym wystąpił bardzo udanie Mariusz Kozica TUKS Kozica Piotrków Tryb. w parze z Marcinem Niedbałą z Warszawy zajmując III miejsce.

Turniej miał najpierw fazę grupową, w której para Kozica - Niedbała pokonała parę z Łodzi Potockiego i Ludwikiewicza 5/5 i krecz medyczny Potockiego, Bochenka (Warszawa) i Wittycha (Pabianice) 6/4,6/2 i uległa bardzo pechowo 6/7(5),6/7(7) Półkoszkowi (Warszawa) i Wieczorkowi (Warszawa). W ćwierćfinale Kozica - Niedbała pokonali łatwo łódzką parę Orlikowski - Jędrzejczak 6/0,6/2, a w półfinale znów trafili na Półkoszka i Wieczorka /późniejszych tryumfatorów całego turnieju/ i po kolejnym zaciętym meczu ulegli im 5/7,6/7(5).

Dwa trzecie miejsca w silnie obsadzonych turniejach w Warszawie i Łodzi dobrze wróżą Mariuszowi przed sierpniowymi mistrzostwami Polski w tej dyscyplinie sportu. Kolejnym turniejem właśnie, do którego przygotowuje się piotrkowianin, są IV Mistrzostwa Polski w Beach Tennisie, które rozpoczną się 28.08.2011, także na "plaży" łódzkiej Manufaktury. Mariusz wystąpi w nich ze sporymi szansami w parze z Danielem Półkoszkiem z Warszawy. Życzymy zdobycia medalu!!!