Na plażowych boiskach łódzkiej Manufaktury w ostatnią niedzielę sierpnia 2011 rozegrano IV Mistrzostwa Polski w Beach Tennisie, czyli tenisie plażowym. Wystąpił w nich bardzo udanie 23-letni Mariusz Kozica z TUKS Kozica Piotrków Tryb. zdobywając w parze z Danielem Półkoszkiem z Warszawy tytuł mistrza Polski.

Tenis plażowy charakteryzuje się tym, że rozgrywa się jedynie deble lub miksty, a gra toczy się rakietami-packami tylko sposobem wolejowym, czyli z powietrza, piłką soft ball, na boisku o wymiarach 8 x 16 metrów z siatką zawieszoną na wysokości 1,70 m.

Łódzkie IV już Mistrzostwa Polski rozpoczęto od rywalizacji w grupach, gdzie para M. Kozica - D. Półkoszek już tu napotkała na pierwsze problemy. W pierwszym meczu pokonała 6/3,6/3 Mateusza Cłapę i Piotra Madanowskiego z Łodzi, w drugim wyrównanym 7/5,6/4 Adama i Piotra Korczaków z Warszawy i trzecim najbardziej zaciętym 4/6,6/4,10/5 Tomasza Modro i Jakuba Żurawskiego z Łodzi.

Dzięki pierwszej pozycji w grupie para M. Kozica - D. Półkoszek awansowała do fazy ćwierćfinałowej z wolnym losem. W półfinale wygrała łatwo 6/1,6/1 z Arturem Bochenkiem i Marcinem Niedbałą - Warszawa i w finale 6/3,6/4 z Marciniem Kowalem i Piotrem Adamiakiem z Puław, zdobywając tytuł mistrzów Polski i złote medale na sezon 2011 !!!

Po łódzkich turnieju Mariusz Kozica z dorobkiem 920 punktów wskoczył w polskim rankingu seniorskim beach tennisa na 5 lokatę, a w światowym rankingu IFTB jest 449 z 20 punktami.

Wśród kobiet mistrzostwa rozgrywano systemem "każda z każdą" w jednej grupie. Tytuł mistrzyń Polski zdobyła para, która wygrała wszystkie swoje pojedynki Aleksandra Rosolska i Karolina Kosińska, obie Warszawa, II miejsce zdobyły Natalia Kozel Szczecin i Karolina Lisiecka Łódź, a III Iga Kaleta /kiedyś także licencjonowana zawodniczka TUKS Kozica Piotrków Tryb. i Julita Ziółkowska, obie z Pabianic.

Obie mistrzowskie pary, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wywalczyły sobie prawo startu, jako reprezentacja Polski w Mistrzostwach Europy (European Championships) w Beach Tennisie, które odbędą się w dniach 17-18.09.2011 w Albenie w słonecznej Bułgarii.

Tenis plażowy, to dyscyplina łącząca tenis i piłkę plażową. Sport ten podbija serca fanów aktywnego spędzania czasu na całym świecie.

Historia tenisa plażowego pochodzi z Ravenna (Włochy), gdzie w latach 80, powstał pierwszy kort do Beach Tennisa.

W 1997 roku Giandomenico Ballettini założył Międzynarodową Federację Tenisa Plażowego (International Federation Beach Tennis - IFBT), do której w chwili obecnej należy 57 państw z całego świata, w tym Polska.

Od 2001 roku regularnie odbywają się Mistrzostwa Świata IFBT, Mistrzostwa Europy, oraz liczne turnieje w różnych zakątkach kuli ziemskiej.

Sami zawodnicy określają tenis plażowy, jako bardziej dynamiczny niż tenis ziemny i wyzwalający większą adrenalinę niż piłka plażowa.