W drugi weekend września na kortach Klubu Sportowego Górnik Bytom, tam gdzie przed tygodniem reprezentacja skrzatek TUKS Kozica wywalczyła brązowy medal Letnich Drużynowych Mistrzostw Polski, rozegrano zorganizowany przez Polski Związek Tenisowy i KS Górnik Bytom - Turniej Nadziei Tenisowych - LETNI SUPERMASTERS 2011. W turnieju tym wystartowały najlepsze ósemki zawodników w Polsce w kategoriach do lat 12,13 i 14 zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców.

Wśród doborowego grona "tenisowej śmietanki" znalazło się dwóch zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb., wśród skrzatów do lat 12 - Michał Sikorski i młodzików do lat 14 - Piotr Matuszewski. Dla Michała Sikorskiego był to już szósty tego typu turniej. Dużo nie brakowało, a mielibyśmy trzeciego reprezentanta TUKS Kozica w supermastersie. Byłby nim 13-letni Piotr Miller, ale niestety Piotrkowi zabrakło jednego miejsca, by wystąpić w śląskim turnieju, a konkretnie 5 punktów na liście rankingowej PZT...

Jak dotąd siedmioro zawodników w historii TUKS Kozica uczestniczyło w tego rodzaju elitarnych, prestiżowych polskich turniejach. Przypomnijmy byli to: Maciek Smoła, Natalia Siedliska, Paweł Kozica, Michał Dembek, Wojciech Jantos, Michał Sikorski i Piotr Miller. W tym roku dołączył ósmy - Piotrek Matuszewski.

Z powodu występu w tym turnieju dwóch zawodników, nieukrywany powód do dumy miał trener koordynator TUKS Kozica - Wiesław Kozica. To z jego "trenerskiej ręki" wyszli wcześniejsi uczestnicy supermastersów tacy jak: Maciek Smoła, Paweł Kozica, Michał Sikorski i Piotrek Miller, czym niestety nie może pochwalić się, jak dotąd żaden szkoleniowiec pracujący na piotrkowskich kortach. Pozostali, czyli Natalia Siedliska, Michał Dembek, Wojtek Jantos i tegoroczny uczestnik Piotrek Matuszewski byli, jak wiadomo zawodnikami reprezentującymi TUKS Kozica, prowadzonymi jednak przez swoich trenerów.

Bytomski turniej rozgrywano tradycyjnie, najpierw w grupach, a następnie półfinały, finały i gry o miejsca.

MICHAŁ SIKORSKI

W grupie B Michał wygrał wszystkie trzy swoje pojedynki. Oto ich rezultaty:
Michał Sikorski - Mateusz Gawroński KT Legia Warszawa - 6/1,6/4
Michał Sikorski - Daniel Michalski ST Tie Break Warszawa - 6/4,6/3
Michał Sikorski - Konrad Fryze RKT Return Radom - 4/6,6/1,10/1

W półfinale Michał Sikorski pokonał Andrzeja Franko TKS Arka Gdynia 6/0,6/3, a w finale uległ Kacprowi Żukowi z Legii Warszawa 0/6,3/6, zajmując II miejsce.

PIOTR MATUSZEWSKI

Występujący w grupie A Piotrek Matuszewski, podobnie jak jego kolega klubowy Michał, uporał się ze wszystkimi przeciwnikami:
Piotr Matuszewski - Piotr Śmietana UKS Czarna - 6/2,6/2
Piotr Matuszewski - Mieszko Kwaśniewski AT Angie Puszczykowo 6/4,6/2
Piotr Matuszewski - Robert Wrzesiński UKS Okęcie Sport Warszawa - 3/6,6/3,10/6

W półfinale Piotr Matuszewski pokonał Wiktora Radwana KS Górnik Bytom 6/1,3/6,6/1, a w finale uległ Robertowi Wrzesińskiemu UKS Okęcie Sport Warszawa 4/6,4/6, zajmując także II miejsce.

Trener Wiesław Kozica, na podstawie corocznie opracowywanych priorytetów szkoleniowych i wieloletnich sprawdzonych kierunków działań stwierdził, że w zanadrzu pracuje już nad kolejnymi uzdolnionymi zawodnikami, którzy zapewne pojawią się w czołówce polskich zawodników i zagrają w Supermastersach. Potrzebna jest tutaj jednak zaufana, bezwzględna i szczera współpraca w układzie: zawodnik - trener - rodzic.