Po raz drugi zawitał do łotewskiej Rygi, oddalonej od Piotrkowa Trybunalskiego o 820 kilometrów, zawodnik TUKS Kozica Piotrków Tryb. Michał Sikorski, by rozegrać europejski turniej ETA do lat 12 Plavnieki Open 2011.

Nasz eksportowy skrzat w singlu przeszedł I rundę pokonując łatwo 6/1,6/1 Łotysza Artjomsa Spakovsa, ale w II zatrzymał się na reprezentancie Białorusi Aliaksandrze Liaonence ulegając mu 6/3,3/6,4/6.

Sukcesu musiał więc Michał szukać w deblu, w którym czuje się bardzo dobrze. W ubiegłorocznym turnieju deblowym Michał dotarł w parze z Andrzejem Franko do półfinału. Tym razem partnerem Michała był Kacper Żuk z warszawskiej Legii. Reprezentanci Polski spisali się rewelacyjnie zwyciężając w turnieju deblowym. W I rundzie pokonali 6/1,6/1 Konstantina Belova i Martina Kucherasa, obaj Rosja, w ćwierćfinale 6/3,6/2 Szwedów Joela Lakerlunda i Jonasa Erikssona Zivertsa, w półfinale 7/5,6/4 Finów Emila Ruusuvuori i Patricka Christophera Stenforsa i w finale 6/4,6/0 Białorusina Annei Laskę i Łotysza Matissa Steihardsa.

Turniej singla wygrał Kacper Żuk pokonując w finale 6/3,6/4 Michaiła Sokolowskiego Białoruś.