W Krakowie, w dniu 16.10.2011, na kortach Wola Sport Paradise, rozegrano drugi turniej mini tenisa z cyklu Kids Cup, który zgromadził na starcie aż 69 dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych. W imprezie bardzo udanie wystąpił w kategorii do lat 8, 7-letni reprezentant TUKS Kozica Piotrków Tryb. Oliwier Statkiewicz, który pomimo, że młodszy o rok od swoich rywali, to zajął wysokie III miejsce.

Dla Oliwiera, to nie pierwszy tak duży otwarty ogólnopolski turniej tego typu. Przypomnijmy, że zwyciężał on już w takich imprezach m.in. w Radomiu, gdzie puchary zwycięzcom wręczał Prezydent Miasta Radomia.

W Krakowie najpierw 18 uczestników rywalizowało w 6 grupach trzyosobowych. Na tym etapie "Oli" pokonał Polę Bartkiewicz 10/6 i uległ 7/10 Julii Chybie, ale pomimo to zajął I miejsce w grupie. W meczu dającym awans do trzyosobowej grupy finałowej wygrał 10/7 z Alicją Żukowicz. Wśród finalistów uległ dwukrotnie 6/10 Sebastianowi Sowie i 3/10 Jakubowi Bojarskiemu, zajmując w klasyfikacji końcowej III miejsce.