Tym razem rekord w liczbie rozegranych turniejów zawodników TUKS Kozica, który ustanowili w sezonie 2011 pozostanie najprawdopodobniej długo nie do pokonania. W 2011 roku rozegrali oni w hali i na kortach otwartych aż 314 turniejów tenisowych, to o 55 więcej niż w ubiegłym sezonie ! Porównywalnie w roku 2005 rozegrali ich 161, w 2006 - 175, w 2007 - 209, w 2008 - 220 i w 2009 rekordowo wtedy 271, a w ubiegłym roku liczba ta zatrzymała się na 259.. Trudno byłoby szukać drugiego takiego klubu w Polsce, który notowałby tak intensywne turniejowo sezony. W imprezach tych, w tym roku wystartowało przypomnijmy 34 licencjonowanych zawodników TUKS "Kozica" i kilku początkujących bez licencji. Nie udałoby się tego dokonać, podkreślaliśmy to każdego roku, bez pomocy bardzo zaangażowanych RODZICÓW, którzy trzeba przyznać, perfekcyjnie organizowali wyjazdy na turnieje.

Było to, podobnie jak w latach ubiegłych, wielkie logistyczne wyzwanie dla naszego klubu - analiza kalendarzy startowych, opracowanie planu startów dla najlepszych zawodników, komunikaty, zgłoszenia, rezerwacja hoteli, transport, dokumentacja turniejowa, zdjęcia, filmy, faksy, telefony i wreszcie sam udział w turniejach. Tysiące przemierzonych w tym celu kilometrów czynią jednak to, że nasi zawodnicy ze swoimi wielkimi sukcesami nie dość, że podnosili dynamicznie swoje umiejętności, to doskonale rozpoznawani byli nie tylko w województwie, czy w Polsce, ale także i coraz częściej zagranicą. Nasi zawodnicy oprócz turniejów krajowych rywalizowali na kortach aż 14 państw: CZECHY (36), SŁOWACJA (10), NIEMCY (8), FRANCJA (4), TURCJA (3), PORTUGALIA (3), HISZPANIA (2), GRECJA (2), CZARNOGÓRA (2), HOLANDIA (2), ŁOTWA (1), LUKSEMBURG (1), SZWAJCARIA (1), AUSTRIA (1).

Najwięcej turniejów międzynarodowych rozegrał bez wątpienia Piotrek Matuszewski. Były to turnieje europejskie ETA i CTS w Czechach.

Szczegółowy wykaz rozegranych turniejów w sezonie 2011