Szkoda, że Czeszka Ania Slovakova nie reprezentuje już barw naszego klubu. Mimo to śledzimy jej najważniejsze sukcesy w tenisie, jako byłej zawodniczki TUKS Kozica. Ostatnio pisaliśmy o medalach w mistrzostwach Czech do lat 12, a teraz przekazując gratulację tą drogą, informujemy o jej sukcesie we Francji, gdzie uczestniczyła w silnie obsadzonym turnieju ETA do lat 12 Open Super Auray 2011.

Turniej ten rozgrywany jest nieprzerwanie od roku 1987, a jego zwycięzcami byli m.in. tacy znani zawodnicy i zawodniczki światowego tenisa, jak: Nadal, Murray, Clijsters, Henin, Safina i Mauresmo.

Wśród 64 uczestniczek francuskiego turnieju ETA Ani udało się zająć wysokie II miejsce. Dochodząc do finału czołowa czeska tenisistka pokonała: w I rundzie 6/0,6/0 Ewelinę Tyran - Rumunia, w II 3/6,6/0,6/1 Larę Salden - Belgia, w III 6/3,6/3 Mannon Plesy - Francja, w ćwierćfinale 6/3,6/2 Georginę Laxon - Wielka Brytania i w półfinale 4/6,6/2,6/1 Charlotte Lebillare-Milette z Kanady. W finale Ania Slovakova uległa 2/6,5/7 reprezentantce Wielkiej Brytanii Anastazji Mikhejevej.

?

W deblu Ania spisała się także wspaniale ze swą narodową koleżanką Marketą Vondrousovą dochodząc do finału, gdzie uległy obie 5/7,1/6 parze rosyjskiej Anna Ureke - Sofya Shuk.

Dwa drugie miejsca w tak prestiżowym międzynarodowym turnieju, to bez wątpienia najważniejszy sukces w karierze Ani Slovakovej, reprezentującej na co dzień klub Z? Vide?sk? Ro?nov pod Radho?t?m.