Choć Wielkanoc jeszcze przed nami to pod patronatem ogólnopolskiego portalu "małych tenisistów" minitenis.pl oraz Tenisowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Kozica" w Szkole Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano Tenisowy Wielkanocny Konkurs Celnościowy dla uczniów klas I, którzy swą tenisową przygodę rozpoczęli z początkiem października tego roku, pod okiem nauczyciela wf, doświadczonego fachowca, licencjonowanego instruktora PZT - Wiesława Kozicy.

?

Konkurs polegał na zaliczeniu pięciu konkurencji celnościowych: uderzenia forhendowego i bekhendowego do określonego celu, rzutów na dozowanie siły, typowych rzutów celnościowych do celu stałego ruchem a'la forhendowym i rzutów celnościowych do celu stałego ruchem przygotowującym do serwisu. Rywalizowano w dwóch grupach, odrębnie dziewczęta oraz chłopcy. Wystartowało 5 chłopców i 12 dziewcząt.

Pomocą w przeprowadzeniu konkursu wykazały się aktualne wicemistrzynie Polski w grze podwójnej, trzecioklasistki SP nr 12 i wychowanki trenera Wiesława Kozicy - Ola Nadajewska i Wiktoria Molińska, które przeprowadzały wybrane konkurencje.

Oto wyniki świątecznego konkursu:

Dziewczęta:
1. Wiktoria Różycka - 35 pkt
2. Adrianna Brzoskowska - 26
3. Aleksandra Głowacka - 25
4. Julia Smejda - 24
5. Julia Bąkowicz - 23
6. Natalia Żewłakow - 22
7. Anna Tomecka - 21
8. Karolina Amrozik i Karolina Wirtek - po 19
10. Natalia Borowska i Iga Musiał - po 16
12.Natalia Pilch - 13

Chłopcy:
1. Kacper Pietrzyk - 32 pkt
2. Konrad Włodarski - 28
3. Kajetan Magiera - 27
4. Igor Piwowar - 21
5. Bartosz Siwakowski - 18

Walkę, bezpośrednio z trybun kibicując, oglądali rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie. Medale, dyplomy, nagrody i świąteczne, czekoladowe zajączki wręczył prowadzący konkurs - Wiesław Kozica wraz z pomocnymi "zajączkami".... Olą i Wiktorią.