W Piotrkowie Trybunalskim na kortach OSiR-u w dniach 26-27.04.2011 rozegrano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików do lat 14, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Wspaniale spisała się w tej rywalizacji 14-osobowa reprezentacja TUKS Kozica Piotrków Tryb., która zdobyła niemalże połowę wszystkich możliwych do zdobycia medali, bo aż 11 z 24.

DZIEWCZĘTA

Cztery nasze reprezentantki /zaznaczmy skrzatki i krasnalki/ w grach singlowych z o wiele starszymi rywalkami nie dotarły daleko i nie zdobyły medali. Ola Łysik w pierwszej rundzie trafiła na nr 3 Klaudię Wirę z łódzkiego Startu i bez wygranego gema pożegnała się z turniejem. Do II rundy awansowały natomiast: 10-letnia Ola Nadajewska, po szybkim i łatwym zwycięstwie 6/0,6/1 nad Adą Hodorowicz z PKTZ Winner Piotrków Tryb., Wiktoria Molińska po także łatwym zwycięstwie 6/1,6/3 nad Jadwigą Wygodą ŁKT Łódź i Kasia Mroczkowska po 6/0,6/4 nad Adą Sosnowską TUKS Smecz Tomaszów Maz. Półfinały jednak nie były już przeznaczone dla naszych zawodniczek, które powpadały na rozstawione i bardziej doświadczone zawodniczki. Ola Nadajewska uległa 0/6,0/6 nr 1 Michalinie Jędrzejczak z PKTZ Winner Piotrków Tryb., Wiktoria Molińska 1/6,2/6 Klaudii Wira KT Start Łódź, a Kasia Mroczkowska 6/0,3/6,1/6 Ewie Żyłce MKT Łódź. W półfinałach Michalina Jędrzejczak pokonała 6/3,6/1 Martę Kanię, wypożyczoną do naszej drużyny, do letnich rozgrywek drużynowych skrzatek z AZS Łódź, a Ewa Żyłka 6/2,4/6,6/4 Klaudie Wirę. W meczu finałowym o tytuł mistrzyni województwa łódzkiego Michalina Jędrzejczak pokonała Ewę Żyłkę 6/1,6/3.

Bardzo sensacyjnie rozpoczęły się deble, w których nasze eksportowe 10-latki Wiktoria Molińska i Ola Nadajewska pokonały bardzo łatwo i krótko 6/1,6/1 w półfinale, jedne z faworytek mistrzostw parę nr 1 Adę Komorowską i Adę Sosnowską! W drugim półfinale niestety "poległa" Kasia Mroczkowska w parze z Marta Kanią po porażce 1/6,3/6 z Darią Wójtowicz z piotrkowskiego Champions-Teamu i Ewą Żyłką MKT. Ale, jak z taką parą należy grać skutecznie, pokazały znów nasze krasnalki Wika i Ola. W finale mistrzostw województwa łódzkiego młodziczek tryumfowały i to w dwóch setach III-klasistki !!! Wiktoria Molińska i Ola Nadajewska pokonały 6/3,7/6(0) Darię Wójtowicz i Ewę Żyłkę i zostały mistrzyniami województwa o dwie kategorie wyżej!!!

CHŁOPCY

Trzy medale dziewcząt były jedynie przygrywką do sukcesów chłopców. Już po losowaniu singla, gdzie mieliśmy 6 zawodników rozstawionych na ośmiu, należało spodziewać się sukcesów. Problem tylko z Piotrkiem Matuszewskim, który bez rankingu może trafić się gdzie bądź. Poszedł niestety na naszego Kubę Nagórskiego i wyeliminował go w II rundzie zwyciężając 6/0,6/1, ale i tak do ćwierćfinałów weszła szóstka zawodników trenera Wiesława Kozicy. Tu niestety, nr 1 Michał Łągwa PKTZ Winner wyeliminował naszego nr 5 Artura Paturę 6/2,6/3, nr 4 Mikołaj Potarzycki wygrał 6/4,6/3 z Wiktorem Przybylskim nr 6 - obaj TUKS Kozica, Piotr Matuszewski wygrał 6/1,6/1 z nr 3 Marcinem Morawskim Eurotenis Łódź, a Michał Sikorski TUKS Kozica nr 8, nie kończąc meczu z klubowym kolegą nr 2 Piotrkiem Millerem, przy stanie 7/6(2),3/1 wyeliminował go z powodu niedyspozycji chorobowej. Mieliśmy więc już trzy medale w singlu. W półfinałach Michał Łągwa pokonał 6/2,6/3 Mikołaja Potarzyckiego, a Piotr Matuszewski 7/5,6/4 Michała Sikorskiego. Mistrzem województwa łódzkiego na sezon 2011 został Piotr Matuszewski TUKS Kozica, który pokonał w finale 2/6,6/4,6/4 Michała Łągwę PKTZ Winner.

Kolejne pięć medali zdobyliśmy w grach deblowych chłopców. Przeprawę miała para, złożona z dwóch Piotrków Millera i Matuszewskiego, która z niskim rankingiem spowodowanym brakiem Piotrka Matuszewskiego na listach PZT, wpadła w ćwierćfinale na parę nr 1 Wiktor Przybylski - Marcin Morawski, gdzie także mieliśmy naszego zawodnika. Po horrorze 6/3,4/6,13/11 do półfinału awansowali Miller i Matuszewski. W drugim ćwierćfinale nr 4 Kacper Błaszczyk TUKS Kozica i Juliusz Lesman PKT Pabianice pokonali 6/4,6/2 parę ŁKT Łódź Jakub Kozioł - Jan Kulikowski. W "dolnych" ćwierćfinałach drabinki nr 3 Artur Patura TUKS Kozica i Wojciech Sobieraj MKT Łódź pokonali 6/3,6/2 Kacpra Maciejewskiego i Damiana Podczaskiego - obaj ŁKT Łódź, a nr 2 Michał Sikorski TUKS Kozica i Michał Łągwa PKTZ Winner 6/0,6/1 Mateusza Solarskiego PKT Pabianice i Juliana Dzięgielewskiego AZS Łódź. W półfinałach Miller i Matuszewski otrzymali walkower od Błaszczyka i Lesmana, a Łągwa i Sikorski pokonali 6/1,6/0 Paturę i Sobieraja. Mistrzami województwa łódzkiego młodzików w deblu na sezon 2011 zostali Piotr Matuszewski i Piotr Miller - obaj TUKS Kozica, pokonując w finale Michała Sikorskiego TUKS Kozica i Michała Łągwę PKTZ Winner 6/4,6/4.

11 medali mistrzostw zdobytych przez zawodników TUKS Kozica, na 24 możliwe, doskonale odzwierciedlają układ sił tej kategorii wiekowej w województwie. Żaden złoty medal nie powędrował też poza granice Piotrkowa Trybunalskiego. Z 6 możliwych do zdobycia złotych medali, 5 zdobyli zawodnicy TUKS Kozica, a 1 PKTZ Winner. Cieszy, powracająca po kontuzji, forma Piotrka Matuszewskiego, który zdobył dwa złote medale. Totalnie zaskoczyły nasze krasnalki, które zdobyły złote medale w deblu, a przecież nie mieliśmy aż takich planów, cieszylibyśmy się także z brązu. Bilans 5 złotych, 1 srebrnego i 5 brązowych medali zadowala w zupełności.

KLASYFIKACJA KLUBOWA LMWŁ 14:

KLUB Złote Srebrne Brązowe RAZEM
1. TUKS Kozica Piotrków Tryb. 5 1 5 11
2. PKTZ Winner Piotrków Tryb. 1 2 0 3
3. MKT Łódź 0 2 1 3
4. TUKS Champions Team Piotrków Tryb. 0 1 0 1
5-6. PKT Pabianice 0 0 2 2
5-6. AZS Łódź 0 0 2 2
7-8. TUKS Smecz Tomaszów Maz. 0 0 1 1
7-8. KT Start Łódź 0 0 1 1