Dwoje reprezentantów TUKS Kozica Piotrków Tryb. - Aleksandra Tomczyk i Kacper Błaszczyk, wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Seria 1 - Fakro Cup 2011 skrzatów do lat 12 na kortach OSiR Alpina Sport w miejscowości Muszyna Złockie. O ile w singlach nie zaprezentowaliśmy się zbyt zadowalająco, dochodząc jedynie do ćwierćfinałów, to w deblach było już zdecydowanie lepiej, bowiem nasi zawodnicy wygrywali.

Obiekt ten zdecydowanie pamięta występy zawodników TUKS Kozica, kiedy to we wrześniu 2008 roku zdobyliśmy tam tytuł drużynowego wicemistrza Polski skrzatów do lat 12. Ekipa pod wodzą trenera Wiesława Kozicy, w składzie: Michał Dembek, Paweł Kozica, Paweł Zawisza, Miłosz Gala i Piotr Dudek, w ostatnim dniu mistrzostw walczyła w przegranym finale z drużyną STT Fakro Nowy Sącz w temperaturze nie przekraczającej 4 stopni!!!

Ale wróćmy do tegorocznych zmagań w OTK 1 Fakro Cup.

Wśród dziewcząt, położony w zbyt odległym zakątku naszego kraju ośrodek OSiR Alipna Sport, tuż przy granicy słowackiej, zgromadził zaledwie 8 wymaganych regulaminem turniejowym PZT zawodniczek. Nasza Ola trafiła niestety w pierwszej rundzie na wyżej notowaną i jak się później okazało zwyciężczynię turnieju - nr 2 Beatę Światłoń z Górnika Bytom i uległa jej 2/6,2/6.

Kacper zaś pokonał w I rundzie 6/2,6/3 Filipa Kolasińskiego z Legii Warszawa, ale w ćwierćfinale uległ już niestety 6/2,7/6(4) nr 3 Wojciechowi Markowi z Górnika Bytom i pożegnał się z turniejem singlowym.

Naszej dwójce pozostało więc szukać rewanżów w deblu. Tu walka okazała się nadzwyczaj skuteczna ponieważ zarówno Ola, jak i Kacper potrafili dobrać się z takimi partnerami, by zwyciężyć w turniejach deblowych.

Ola w parze z Zuzanną Wilk z Górnika Bytom, stanowiąc parę nr 1, pokonały łatwo w półfinale 6/0,6/1 Weronikę Baszak NST dolnośląskie i Martę Łukaszewską KS Górnik Bytom i w finale po trudnym już boju 6/2,5/7,10/5 parę nr 2 Klara Siłka NST opolskie i Baeta Światłoń KS Górnik Bytom.

Kacper Błaszczyk, w parze ze znanym nam dobrze Janem Gałką z Warszawianki, utworzyli swym potencjałem parę nr 2. W ćwierćfinale mieli oni wolny los, w półfinale pokonali 6/4,6/4 Wojciecha Marka KS Górnik Bytom i Karola Palucha UKT Winner Kraków i w finale także po równie trudnym pojedynku, jak finał dziewcząt, 7/5,5/7,11/9 parę nr 1 Tomasz Dudek TKKF Falenica Warszawa - Jan Zasada KS Górnik Bytom.

Pokonanie kilkuset kilometrów znów przyniosło efekty w postaci zdobyczy punktowych naszych zawodników. Już niejednokrotnie pisaliśmy na naszej stronie, że TUKS Kozica nie lubi przecież pustych przebiegów.