Choć pogoda jeszcze nieustabilizowana i odbywa się trochę prac remontowych związanych z demontażem hali balonowej, to na piotrkowskich kortach OSiR-u rozpoczęto już rywalizację młodych tenisistów w ramach XXIV Tenisowych Mistrzostw Ziemi Piotrkowskiej 2011. Stąd też m.in. opóźnienia w rozgrywaniu tegorocznych mistrzostw, które np. w 2009 roku, podczas rozpieszczającego nas bardzo słoneczną pogodą kwietnia, w większości kategorii zakończyły się już do 1 maja. Przypominamy, że tegoroczna edycja TMZP, podobnie jak w roku ubiegłym, objęta jest patronatem medialnym zaprzyjaźnionego portalu tenisowego minitenis.pl oraz lokalnego tygodnika "Ziemia Piotrkowska".

Pierwszymi kategoriami, jakie wyszły na kort 13 maja w piątek, by walczyć o tytuły i medale Redaktora Naczelnego Tygodnika "Ziemia Piotrkowska" Stanisława Stępnia i portalu minitenis.pl, były biedronki do lat 8 i szkraby do lat 9. W obu kategoriach wystartowało łącznie 25 młodych adeptów tenisa, w ogromnej większości zainicjowanych tenisem przez Wiesława Kozicę. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy rywalizowali systemem "każdy z każdym" w grupach.

BIEDRONKI DO LAT 8 - DZIEWCZĘTA

Przy niezbędnej pomocy rodziców, którzy nie dość, że tworzyli wspaniałą atmosferę rywalizacji, ale również sędziowali pojedynki małym tenisistom, 16 meczów ośmiorga dziewcząt dobrnęło do końca. W najważniejszym meczu decydującym o złotym medalu wychowanka trenera Grzegorza Żurkowskiego - Julia Poterała TUKS Champions-Team Piotrków Tryb. pokonała 10/4 wychowankę trenera Wiesława Kozicy - Wiktorię Różycką TUKS Kozica Piotrków Tryb. W wyniku tej dwugodzinnej rywalizacji kolejność wśród biedronek była następująca:
1. Julia Poterała - TUKS Champions-Team Piotrków Tryb.
2. Wiktoria Różycka - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
3. Natalia Żewłakow - TUKS Kozica/SP nr 12 Piotrków Tryb.
4. Julia Smejda - TUKS Kozica/SP nr 12 Piotrków Tryb.
5. Natalia Borowska - TUKS Kozica/SP nr 12 Piotrków Tryb.
6. Anna Tomecka - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
7. Julia Bąkowicz - TUKS Kozica/SP nr 12 Piotrków Tryb.
8. Karolina Wirtek - TUKS Kozica/SP nr 12 Piotrków Tryb.

BIEDRONKI DO LAT 8 - CHŁOPCY

Równolegle z dziewczętami na dolnych kortach OSiR-u rywalizowali chłopcy. Tu wśród 7 zawodników w meczu o złoty medal zmierzyli się dwaj zawodnicy TUKS Kozica Piotrków Tryb. Mateusz Podlewski i Oliwier Statkiewicz. Po zaciętym pojedynku wygrał ten pierwszy 10/6, a ostateczna kolejność całej siódemki była następująca:
1. Mateusz Podlewski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Oliwier Statkiewicz- TUKS Kozica Piotrków Tryb.
3. Igor Sobczyk - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
4. Kajetan Stępiński - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
5. Konrad Włodarski - TUKS Kozica/SP nr 12 Piotrków Tryb.
6. Kacper Pietrzyk - TUKS Kozica/SP nr 12 Piotrków Tryb.
7. Bartosz Siwakowski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

SZKRABY DO LAT 9 - DZIEWCZĘTA

Dwie najzdolniejsze biedronki wśród dziewcząt Julia Poterała i Wiktoria Różycka zdecydowały się rywalizować równolegle, także o kategorię wyżej, czyli do lat 9. Tu nie udało im się jednak zagrać w finale. O złoty medal Maja Śpiewak PKTZ Winner Piotrków Tryb. pokonała 6/4 Natalię Szkudlarek TUKS Kozica Piotrków Tryb., a kolejność całej czwórki była następująca:
1. Maja Śpiewak - PKTZ Winner Piotrków Tryb.
2. Natalia Szkudlarek - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
3. Julia Poterała - TUKS Champions-Team Piotrków Tryb.
4. Wiktoria Różycka - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

SZKRABY DO LAT 9 - CHŁOPCY

Do rywalizacji przystąpiło sześciu chłopców, którzy także rywalizowali systemem super tie-breakowym "każdy z każdym" do 10 pkt. Tryumfował, tracąc zaledwie 7 punktów w pięciu meczach, spodziewany faworyt Mateusz Szkudlarek TUKS Kozica. Po zakończeniu wszystkich spotkań kolejność była następująca:
1. Mateusz Szkudlarek - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Mateusz Podlewski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
3. Oliwier Statkiewicz - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
4. Kajetan Stępiński - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
5. Eryk Hałubek - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
6. Bartosz Siwakowski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

13 medali zdobytych przez zawodników wywodzących się z ręki trenera Wiesława Kozicy potwierdzają fakt, że TUKS Kozica trzyma się mocno i stale buduje swoje zaplecze w najmłodszych kategoriach wiekowych. To przekładać się będzie oczywiście, po kilku latach, na planowane sukcesy w wyższych kategoriach wiekowych. TUKS Kozica wychodzi bowiem ze sprawdzonego założenia, że podstawą silnego klubu jest jego najmłodsze zaplecze. Ukierunkowana praca obu trenerów z najmłodszymi, w najlepszym klubie województwa łódzkiego jest najtrudniejsza, ale potem z kolei, można liczyć na zdecydowane sukcesy, czego dowodem są tegoroczne, rozegrane już letnie mistrzostwa województwa łódzkiego, gdzie razem w kategoriach 10,12,14 zdobyliśmy aż 29 medali !!!

Medale i dyplomy wręczył z nieukrywaną satysfakcją organizator tegorocznej edycji TMZP - Prezes TUKS Kozica - Wiesław Kozica.