Tradycyjnie, już od paru sezonów, Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego do lat 10 i 12, czyli krasnali i skrzatów w tenisie rozgrywane są w Piotrkowie Trybunalskim. Nie sposób rozgrywać ich gdzie indziej, bowiem także tradycyjnie najwięcej sukcesów w postaci dorobku medalowego odnoszą zawodnicy doświadczonego w tym zakresie trenera, pracującego w "Trybunalskim Grodzie" z młodzieżą już 23 lat - Wiesława Kozicy z TUKS Kozica Piotrków Tryb. Tak też było i w tym roku. Ekipa TUKS Kozica zdobyła rekordowo aż 18 medali na 32 możliwe do zdobycia, z czego 5 złotych na 8 możliwych, 6 srebrnych i 7 brązowych !!!

W tym roku wystartowało w mistrzostwach 41 czołowych zawodników i zawodniczek z klubów naszego województwa. Najliczniejszą i zdecydowanie najlepszą 13-osobową ekipę spośród wszystkich klubów stanowili dominujący w województwie zawodnicy TUKS Kozica. Żaden z pozostałych piotrkowskich klubów nie wystawił nawet 1 reprezentanta. To co tu dopiero mówić o zdobyciu medalu. W TUKS Kozica zagrali: (w nawiasie liczba medali zdobytych na tegorocznych letnich mistrzostwach): Ola Nadajewska (2), Wiktoria Molińska (2), Martyna Koczotowska (1), Michał Kaźmierski (1), Maksymilian Pawlicki (1), Michał Motyl, Kasia Mroczkowska (2), Aleksandra Tomczyk (2), Aleksandra Łysik, Michał Sikorski (2), Kacper Błaszczyk (2), Patryk Garwacki (2) i Aleksander Pawlicki (1).

A oto wszyscy medaliści mistrzostw 2011.

KRASNALKI - gra pojedyncza
1. Wiktoria Molińska - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Aleksandra Nadajewska - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
?.Martyna Koczotowska - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
Zuzanna Kurowska - ŁKT Łódź

Niekwestionowaną mistrzynią została nr 1 w polskim rankingu krasnalek - Wiktoria Molińska, która pokonała wszystkie swoje rywalki, tracąc w całym turnieju zaledwie 1 gema!!! Trzy medale zdobyte przez zawodniczki TUKS Kozica w pełni usatysfakcjonowały trenera Wiesława Kozicę.

KRASNALE - gra pojedyncza
1. Patryk Niełacny - PKT Pabianice
2. Maksymilian Pawlicki - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
?.Jakub Lesman - PKT Pabianice
Michał Kaźmierski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Cieszy wicemistrzostwo Maksa, który rozwija się po woli, ale konsekwentnie i brąz Michała Kaźmierskiego. Jednakże tu nie zagraliśmy w komplecie. W turnieju nie wziął udziału nasz stuprocentowy pretendent do złotego medalu Michał Matuszewski, który rozgrywał wtedy mecz drużynowy w Czechach w Orlovej. Dorobek medalowy TUKS Kozica, mógł być więc tutaj jeszcze zdecydowanie większy.

SKRZATKI - gra pojedyncza
1. Marta Kania - AZS Łódź
2. Katarzyna Mroczkowska - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
?.Aleksandra Tomczyk - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
Adrianna Sosnowska - TUKS Smecz Tomaszów Maz.

A oto droga Kasi do srebrnego medalu, która rozpoczęła się w sobotę w pięknym słońcu, a zakończyła w niedzielnych strugach deszczu. Rozstawiona z nr 3 najlepsza nasza skrzatka w I rundzie pokonała 6/1,6/3 Darię Walczak Eurotenis Łódź, w ćwierćfinale łatwo 6/0,6/0 klubową koleżankę Olę Nadajewską, i w półfinale 6/3,6/2 także klubową koleżankę Olę Tomczyk /halową brązową medalistkę mistrzostw Polski skrzatek/. W finale na wolnym, mokrym korcie Kasia miała bardzo dobre momenty gry naprzemian z jej rywalką. Wynik 6/3,5/7,10/6 dla Marty Kani z łódzkiego AZS-u, odzwierciedla zdecydowaną walkę do końca obu dziewcząt. Zbyt pasywny super tie-break ze strony piotrkowskiej zawodniczki, dał w konsekwencji złoty medal dla łodzianki, która stanowić będzie silny punkt naszej letniej drużyny skrzatek, jako zawodniczka wypożyczona z AZS-u.

Dwa medale w singlu Oli Tomczyk i Kasi Mroczkowskiej zadowoliły obu trenerów - Wiesława i trenującego obecnie Kasię - Bartka. Wspaniale zagrała swój mecz w I rundzie 10-latka Wiktoria Molińska, która wyeliminowała faworytkę tego meczu Natalię Kwiecień z ŁKT Łódź, zwyciężając 2/6,6/4,10/3.

SKRZATKI - gra podwójna
1. Marta Kania AZS Łódź - Katarzyna Mroczkowska TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2.Adrianna Sosnowska TUKS Smecz Tomaszów Maz. - Aleksandra Tomczyk TUKS Kozica Piotrków Tryb.
?. Aleksandra Nadajewska - Wiktoria Molińska, - obie TUKS Kozica Piotrków Tryb.
Wiktoria Jurek - Ada Komorowska - obie PKT Pabianice

SKRZATY - gra pojedyncza
1. Michał Sikorski - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Dominik Śliwiński - PKT Pabianice
?.Kacper Błaszczyk - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
Patryk Garwacki - TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Wśród skrzatów pierwszych czterech rozstawionych reprezentowało TUKS Kozica. Nr 1 był Michał Sikorski, nr 2 Patryk Garwacki, nr 3 Kacper Błaszczyk i nr 4 Aleksander Pawlicki. Nic więc dziwnego, że spodziewaliśmy się tzw. wewnętrznych półfinałów oraz 100% finałowego debla. Wyłamał się nam jedynie w półfinale z tej przewidywanej sytuacji Alek Pawlicki, który pomimo wygranego pierwszego seta 6/0 z Dominikiem Śliwińskim z PKT Pabianice, uległ mu później 2/6,5/10. Zwyciężył w finale spodziewany faworyt, sponsorowany od tego roku przez firmę Rossman - Michał Sikorski. Podopieczny Bartłomieja Sobczyka stracił w całym turnieju zaledwie 4 gemy, potwierdzając zdecydowany prymat w województwie. W I rundzie Michał miał wolny los, w II pokonał 6/1,6/0 Juliusza Lesmana PKT Pabianice, w półfinale 6/1,6/1 klubowego kolegę Kacpra Błaszczyka i w finale 6/0,6/1 Dominika Śliwińskiego PKT Pabianice.

SKRZATY - gra podwójna
1. Michał Sikorski - Aleksander Pawlicki, obaj TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Kacper Błaszczyk - Patryk Garwacki, obaj TUKS Kozica Piotrków Tryb.
?.Kacper Dworak Eurotenis Łódź - Maciej Maciejewski UKS 44 Łódź
Patryk Niełacny - Dominik Śliwiński, obaj PKT Pabianice

Wynik finału 6/4,6/4.

Ogólnie w singlu i deblu wśród skrzatów chłopcy spisali się bez mała idealnie. Wycisnęliśmy możliwości mistrzostw, jak cytrynę, niemalże do końca. BRAWO !!!

Zdeklasowaliśmy pozostałe kluby, choć doceniamy ich ciężko wywalczony dorobek medalowy mistrzostw. Ogółem rozdano 32 medale, a TUKS Kozica zdobył ich ponad połowę, bo 18. Trudno będzie powtórzyć taki sukces za rok.

A co na to inne piotrkowskie kluby? Żaden z nich nie wystawił nawet 1 zawodnika, który podjąłby walkę w mistrzostwach i odegrał jakąś znaczącą rolę. Dlaczego? Bo po prostu ich nie mają. Stworzenie kadrowej luki w kategoriach do lat 10 i 12 jest zjawiskiem nieodwracalnym, którego nie da się ot tak naprawić. Ale innego zdania są do tej pory "niedowiarki" i tenisowi "ekstremiści", którzy uważali kiedyś, że w innych klubach da się lepiej coś zrobić. Tak sądzą pewnie jeszcze do dziś. 29 medali w tegorocznych letnich mistrzostwach województwa zawodników TUKS Kozica daje jednoznaczna odpowiedź - TUKS Kozica jest najlepszy!!!

To wspaniały sukces piotrkowskich zawodników z TUKS Kozica, którzy w większości wyszli z ręki docenianego w polskim środowisku tenisowym trenera. To nie sami podopieczni zdobyli sukcesy, ale w większości wychowankowie, więc i satysfakcja zdecydowanie większa i prawdziwa!!!

KLUB Złote Srebrne Brązowe Razem
1. TUKS Kozica Piotrków Tryb. 5 6 7 18
2. AZS Łódź 2 0 0 2
3. PKT Pabianice 1 1 5 7
4. TUKS Smecz Tomaszów Maz. 0 1 1 2
5/7. ŁKT Łódź 0 0 1 1
5/7. UKS SP 44 Łódź 0 0 1 1
5/7. ST Eurotenis Łódź 0 0 1 1

Drabinki rywalizacji dziewcząt dostępne tutaj.

Drabinki rywalizacji chłopców dostępne tutaj.