Nieoficjalne Mistrzostwa Europy do lat 12, taką niepisaną rangę zyskał sobie turniej tenisowy 12-latków rozgrywany rokrocznie we francuskiej miejscowości La Passage d'Adgen, nieopodal Bordeaux. Na turniej ten, o dźwięcznej nazwie Passagespoirs (ETA 12), w dniach 30.05-05.06.2011 powołany został do reprezentacji Polski przez Polski Związek Tenisowy wychowanek TUKS Kozica Piotrków Tryb. - MICHAŁ SIKORSKI. Wraz z Michałem do reprezentacji naszego kraju powołania otrzymali Kacper Żuk - mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego, reprezentujący KT Legia Warszawa oraz dwójka dziewcząt: Karolina Szmit z Karpacza oraz Magda Kądzielewska z Gliwic, obie reprezentujące MKS Szczawno Zdrój. Kadra wybrała się na ten turniej pod opieką trenera kadry narodowej dwunastolatków Rafała Chrzanowskiego ze Szczecina.

Przed turniejem trudno było cokolwiek przewidywać, wiadomo jednak było, że wśród 128 uczestników i uczestniczek, na turnieju będą najlepsi 12-latkowie z Francji, Hiszpanii, Portugalii, Czech, Szwajcarii czy Włoch, a nawet z dalekiej Australii.

Jeśli chodzi o grę pojedynczą, to Michał niestety, ale źle wylosował. Przegrał w swym pierwszym spotkaniu 1/6,2/6 z reprezentantem Francji Aleksandrem Quagliozzim. Pozostał więc mu tylko turniej pocieszenia. Tu w I rundzie pokonał 6/1,6/1 Irlandczyka Oisina Shaffreya, a w II 6/4,4/6,6/2 Rosjanina Leonida Sheyngezikhta. W ćwierćfinale przegrał 2/6,2/6 z Francuzem Pierrem Aleksandrem Bedouetem, na którym później wziął rewanż w grze deblowej.

W grze podwójnej, nasza eksportowa para Michał Sikorski - Kacper Żuk nie miała sobie równych i triumfowała w całym turnieju po drodze pokonując pary francuskie, portugalskie i czeskie.

Michał i Kacper tryumfując w całym turnieju rozpoczęli od wolnego losu w I rundzie, w II rundzie pokonali 6/0,6/1 Portugalczyków JeaoAntonio i Duarte Vale, w ćwierćfinale 6/0,6/3 Francuzów Pierra Aleksandra Bedoueta i Ilana Symchowicza, w półfinale 6/2,6/4 innych Francuzów Mickaela Avakiana i Sachę Cultru oraz finale 6/3,7/5 Czechów Tomasa Machaca i Patrika Rikla.

Śmiało zatem możemy powiedzieć, że wychowanek naszego klubu zalicza się do europejskiej czołówki młodych tenisistów. Sponsorem Michała jest firma: ROSSMAN POLSKA, a w sprzęt wyposaża go polski przedstawiciel handlowy firmy: BABOLAT, z którym ma podpisany dwuletni kontrakt.