Po zakończeniu sezonu tenisowego 2019 Łódzka Wojewódzka Komisja Sędziowska ogłosiła generalne listy klasyfikacyjne w rywalizacji krasnali i krasnalek do lat 10 województwa łódzkiego. Wśród chłopców sklasyfikowano 36 młodych tenisistów, a wśród dziewcząt 27 zawodniczek. Razem więc 63 tenisistów i tenisistek uczestniczyło w tej rywalizacji turniejowej, co może lekko napawać frekwencyjnym, lecz nie potencjalnym (poza pojedynczymi przypadkami) optymizmem w naszym województwie. Na 36 chłopców sklasyfikowano bowiem z naszego województwa 17, a wśród dziewcząt na 27 – 15 zawodniczek. Biorąc pod uwagę jednak, że tylko niewielka grupa zawodników z łódzkiego uczestniczyła w rozgrywkach intensywnie, to „kolorowy” program Tenis 10, tak optymistycznie i głośno wprowadzony przez PZT, jak widać nie idzie w naszym regionie jakościowo w pożądanym kierunku.

Na 29 turniejów najwięcej, bo 12 zorganizował TUKS Kozica Piotrków Tryb., 9 MMKT Łęczyca, 5 – AZS Łódź, 2 – KT Start Łódź i 1 STZ Return Opoczno. Rekordowa była liczba zorganizowanych turniejów zaliczanych do klasyfikacji WZT Łódź natomiast w sezonie 2018, kiedy to rozegrano ich aż 43!

Dziewczęta, co widać z list klasyfikacyjnych, rozegrały w tym sezonie 29 turniejów zaliczanych do klasyfikacji WZT, chłopcy zaś 27. Triumfowała 10-letnia Anna Czechowicz UKS Aktywni 44 Łódź, z dorobkiem 490 pkt!!! Brała udział w 17 turniejach, a wygrała z nich 9!!! Druga była 8-letnia Milagros Pastuszka TUKS Kozica Piotrków Tryb. – 207 pkt., która wywalczyła drugą pozycję, pomimo że z końcem sierpnia wyjechała na stałe do Kanady. Trzecie miejsce z 203 pkt. zdobyła Alicja Marcinkowska z SKT Sieradz.

20190526_231109_resized

U chłopców zwycięzcą cyklu został, trenujący pod okiem trenera Wiesława Kozicy, Natan Krawczyk TUKS Kozica Piotrków Tryb., który rozegrał 12 turniejów, z czego wygrał 10 i zgromadził 376 pkt. Tuż za Natanem, na miejscu drugim, uplasował się 9-letni niestowarzyszony Arkadiusz Noremberg – 249 pkt., a na miejscu trzecim rywalizację zakończył, także 9-letni Tomasz Kowalczyk AZS Łódź – 124 pkt., zaledwie o 1 pkt więcej, niż 4 w klasyfikacji Stanisław Waga z KT Start Łódź.

TUKS Kozica, jak niemalże każdego roku w tej rywalizacji, znów ma powody do dumy, bowiem rywalizację chłopców wygrał Natan Krawczyk, a na drugim miejscu uplasowała się Milagros Pastuszka. Oboje zapewnili sobie miejsce na Liście Honorowej Zawodników WZT Łódź, gdzie umieszczane są najlepsze trójki zawodników z województwa łódzkiego w kategoriach młodzieżowych. Należy tylko żałować, że do rywalizacji w nowym sezonie 2020 nie przystąpi, z wiadomych względów Milagros. Z dorobkiem 207 pkt. jest ona liderką tej klasyfikacji na nowy sezon 2020 z przewagą 90 pkt nad drugą zawodniczką.

***Archiwum i aktualne klasyfikacyjne publikowane są zawsze w linku „Listy WZT krasnali” na stronie internetowej www.teniskozica.pl.