Sześciu chłopców przystąpiło do niedzielnej rywalizacji 14 listopada 2021 w WTK krasnali do lat 10 w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowanym przez TUKS Kozica. Uczestnicy drogą rozstawienia i losowania podzielono na dwie trzyosobowe grupy, w których mecze rozgrywano po jednym secie do 4 gemów systemem "każdy z każdym".

Walka w meczach grupowych była szybka i zakończyła się już po 1 godzinie i 20 minutach.

W grupie A kolejność po zakończeniu rywalizacji wyglądała następująco: 1. 8-letni Michał Pfeiffer KT TenisWill Warszawa-Wilanów 2. Bartosz Borowiec PKT Pabianice, 3. Jan Szymczyk – ST Winner Piotrków Tryb.

W grupie B natomiast: 1. Partyk Witek AZS Łódź, 2. 8-letni Wojtek Kugiel TUKS Kozica Piotrków Tryb., 3. 8-letni Bruno Socik TUKS Kozica Piotrków Tryb.

Do dalszej fazy niedzielnej, popołudniowej rywalizacji awansowało po dwóch najlepszych każdej z grup. Oto wyniki półfinałów: Michał Pfeiffer – Wojtek Kugiel 4/1,4/0, Bartosz Borowiec – Patryk Witek 2/4,4/2,10/7.

W finale po raz pierwszy w swej karierze, w turniejach zaliczanych do klasyfikacji krasnali WZT Łódź i w ogóle w swej karierze, triumfował na piotrkowskich kortach Wojtek Pfeiffer, pokonując rozstawionego z nr 1 Bartka Borowca 4/0,4/0. Rezolutnego i bardzo dobrze wyszkolonego techniczno-taktycznie Michała zapraszamy na kolejne turnieje do Piotrkowa Trybunalskiego. Po jego zachowaniu i nieprawdopodobnemu parciu na sukces widać było, że zjawi się „za ciosem” jeszcze niejednokrotnie na piotrkowskiej mączce…

W meczu o miejsca 5-6 zwyciężył Janek Szymczyk pokonując Bruno Socika 4/2,4/2.

Po tym turnieju w klasyfikacji krasnali WZT Łódź sezonu 2021 nastąpiła zmiana lidera. Na pierwsze miejsce wskoczył 9-letni Bartek Borowiec PKT Pabianice z dorobkiem - 264 pkt., który zdetronizował z pozycji lidera Stasia Łaskawca AZS Łódź – 215 pkt. Z taką samą liczbą punktów na miejscu 3 jest Patryk Witek AZS Łódź, który już czyha, by samotnie wskoczyć na pozycję wicelidera.

U dziewcząt, które dziś nie rywalizowały, na pierwszym miejscu także 9-latka Natasza Kleszcz TUKS Kozica Piotrków Tryb. – 389 pkt., na drugim Karolina Wasiak NST łódzkie 290 pkt., a na trzecim Laura Czajka Winner ST J.Wolniak Łódź – 241 pkt. 

Klasyfikacja krasnali i krasnalek do lat 10 WZT Łódź pod linkiem: https://www.teniskozica.pl/a/index.php?option=com_content&view=article&id=19&Itemid=6

*** Po tym turnieju zostanie zaktualizowana.