Choć pogoda w postaci padającego śniegu, deszczu i bardzo mocnych, huraganowych porywów wiatru niżu Nadia nie sprzyjała, by dotrzeć na korty pod balon do Piotrkowa Trybunalskiego na WTK krasnali i krasnalek do lat 10, choćby z warszawskiego Wilanowa, Gniezna czy nawet czeskiej Ostravy, to i tak do rywalizacji stanęło dziesięcioro młodych, odważnych tenisistów. W turnieju "O Puchar TUKS Kozica" w niedzielne popołudnie 30.01.2022 wystartowało w konsekwencji 5 dziewcząt i 5 chłopców, którzy rywalizowali osobno w grupach systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 4 wygranych gemów. I pomimo, że mecze z pozoru były krótkie, to niektóre kończące się tie-breakiem 16:14, trwały nawet 1 godzinę i 15 minut!

DZIEWCZĘTA
Po blisko czterogodzinnej rywalizacji, to one uporały się pierwsze z turniejem i pierwsze stanęły na piotrkowskim podium. Wspaniale spisała się tu reprezentantka gospodarza turnieju i liderka wojewódzkiego rankigu krasnalek do lat 10 - Natasza Kleszcz z TUKS Kozica, która wygrała wszystkie swoje pojedynki, tracąc zaledwie 3 gemy. To ona, dzięki sporemu postępowi w swoich umiejętnościach, została zwyciężczynią turnieju. Druga była o rok młodsza Tereza Vychodilova TC Ostrava Nová Ves, trzecia Idalia Chwiałkowska AZS Łódź, czwarta Lila Kowal KT TenisWil Warszawa-Wilanów, a piąta Zofia Gradoń, która choć zajęła 5 miejsce, to w dwóch meczach uległa pechowo w tie-breakach, a w jednym 14:16!

CHŁOPCY
Tu po raz drugi w karierze w Piotrkowie triumfował Mateusz Skrzek Tenes KS Jawczyce, drugi był Igor Pawlikowski UKS Gat Gniezno, trzeci Filip Boryczko KT TenisWil Warszawa-Wilanów, czwarty Atrej Ludwikiewicz AZS Łódź, a piąty Jan Szymczyk ST Winner Piotrków Tryb.

Kolejny turniej do lat 10, chyba w bardziej sprzyjających warunkach pogodowych, w Piotrkowie Trybunalskim już za tydzień, na który zaprasza organizator TUKS Kozica.