W Pabianicach w Hali Tenisowej MOSiR-u im. Tadeusza Rozwensa w dn. 05-07.02.2022 rozegrano Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego kadetów do lat 16 w tenisie. Bardzo dobrze zaprezentował się w nich zawodnik  TUKS Kozica Piotrków Tryb. Igor Kędzia. Zajmujący obecnie 40 lokatę w rankingu PZT do lat 16 Igor w singlu dotarł do finału, a w parze ze Stanisławem Rusieckim z łódzkiego MKT wygrał debla.

Mistrzostwa w singlu rozgrywane były systemem grupowo-pucharowym. Tu Igor rozstawiony z nr 2 grając w grupie B pokonał 6/1,6/1 Oliwiera Olczyka Winners ST  J.Wolniak Łódź i 7/5,6/3 Jakuba Widlińskiego MKT Łódź. Z dwoma zwycięstwami awansował z grupy do ćwierćfinału, gdzie pokonał 7/5,6/1 Wojciecha Woźniaka MKT Łódź i w półfinale 3/6,7/6(1),10/5 Jana Kaczorowskiego MKT Łódź. W poniedziałkowym finale singla Igor uległ 1/6,2/6 złotemu medaliście Marcinowi Dójczyńskiemu MKT Łódź.

W grze podwójnej Igor Kędzia i Stanisław Rusiecki dzięki najwyższej sumie rankingów uzyskali rozstawienie z nr 1. W półfinale pokonali oni 6/1,6/2 Łukasza Łuczkę ST Winner Piotrków Tryb. i Błażeja Wereszkę STZ Return-Opoczno Białaczów, a w finale  7/6(5),2/6,10/8 parę nr 2 z MKT Łódź Marcin Dójczyński – Wojciech Woźniak, zdobywając złote medale i tytuły halowych mistrzów województwa łódzkiego.

Tydzień wcześniej zawodnik TUKS Kozica Igor Kędzia wziął udział także w Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego juniorów do lat 18, także w Pabianicach. Tam w turnieju singla rozgrywanym systemem grupowym pokonał w grupie A 6/4,6/2 Wojciecha Woźniaka MKT Łódź i 6/3,6/2 Błażeja Wereszkę  STZ Return-Opoczno Białaczów oraz uległ rozstawionemu z nr 1 Sebastianowi Marandzie MKT Łódź 3/6,3/6, zajmując drugie miejsce w grupie, które upoważniło go do gry o miejsca 3-4. W tym meczu pokonał 6/2,7/5 Jana Kaczorowskiego MKT Łódź i zdobył trzecie miejsce oraz brązowy medal.

Pewnie byłby u Igora i medal w deblu, ale od lat „deblowy wirus”, który panuje w kategorii juniorów w naszym województwie, paraliżuje zapisy do debla i ni jak nie mogą zebrać się 4 pary, by rozegrać mistrzostwa, zdobyć medale, puchary i punkty...