Tradycją stało się, że letnie mistrzostwa województwa łódzkiego w tenisie w najmłodszych kategoriach wiekowych odbywają się za sprawą TUKS Kozica corocznie w Piotrkowie Trybunalskim. Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to do rywalizacji na piotrkowskich kortach OSiR-u w dn. 21-22.05.2022 o upragnione tytuły i puchary zgłosiło się, no i tu problem, zaledwie 8 dziewcząt i 8 chłopców do lat 12. I przykro stwierdzić, ale jeśli szkolenie wyczynowe i polityka startowa klubów województwa łódzkiego będą dalej zmierzały w nie należytym kierunku, to za dwa, trzy lata nie będzie dla kogo organizować mistrzostw. Regulaminowy wymóg minimum 8 dziewcząt i 8 chłopców, który cudem udało się spełnić, to nie ma co ukrywać, żenująca, jak na województwo łódzkie, frekwencja tegorocznych mistrzostw...

W sobotnich turniejach singlowych, rozgrywanych systemem grupowo-pucharowym, pogoda dała sie we znaki zawodnikom i zawodniczkom, bowiem porywisty wiatr i tumany mączki kłębiące się po kortach uniemożliwiały normalną rywalizację, a późno popołudniowy deszcz przerwał rywalizację w pierwszym dniu turnieju. Niedzielna rywalizacja zaś, choć już bez haraganowego wiatru, przerywana była przelotnymi opadami deszczu.

A oto wyniki i kolejność uczestników tegorocznych mistrzostw:

SKRZATKI
Dziewczęta rywalizowały jedynie w grze pojedynczej, bowiem 8 uczestniczek nie dobrało się w regulaminowe 4 pary... Po rywalizacji grupowej o poszczególne miejsca zagrały:

1-2 Hanna Grzywacz Eurotenis Łódź – Weronika Wasiak ST Winner Piotrków Tryb. - 6/0,6/2

3-4 Karolina Wasiak ST Winner Piotrków Tryb. - Hanna Leśniak KT Start Łódź – 6/2,3/6,10/6

5-6 Maja Kabzińska ST Winner Piotrków Tryb. - Laura Czajka ST Winners J. Wolniak Łódź – 6/2,6/1

7-8 Helena Olszewska PKT Pabianice – Lena Błaszczyk KT Start Łódź – 6/0,6/0,v/o.

SKRZATY
Po rywalizacji grupowej o poszczególne miejsca zagrali:

1-2 Arkadiusz Noremberg Eurotenis Łódź – Bartosz Perliński MKT Łódź – 6/2,6/1

3-4 Stanisław Łaskawiec AZS Łódź – Lubomir Bednarek Eurotenis Łódź – 6/2,6/2

5-6 Wiktor Szczerbowski AZS Łódź – Filip Granas ST Winners J. Wolniak Łódź – 6/1,6/2

7-8 Jan Kleszczewski MKT Łódź – Franciszek Kubat MKT Łódź – 7/5,6/2.

W grze podwójnej w półfinałach para nr 1 Arkadiusz Noremberg Eurotenis Łódź – Bartosz Perliński MKT Łódź pokonała 6/2,6/0 parę Filip Granas ST Winners J. Wolniak Łódź -  Jan Kleszczewski MKT Łódź, a para nr 2 z AZS-u Łódź Stanisław Łaskawiec - Wiktor Szczerbowski 6/4,4/6,10/7 parę Lubomir Bednarek Eurotenis Łódź - Franciszek Kubat MKT Łódź. W niedzielnym finale tytuł mistrzów woj. łódzkiego wywalczyli Arkadiusz Noremberg i Bartosz Perliński pokonując 6/3,6/3 Stanisława Łaskawca i Wiktora Szczerbowskiego.

Do zobaczenia w bardziej optymistycznej frekwencji za rok.

Organizatorami imprezy byli: TUKS Kozica Piotrków Tryb. i WZT Łódź.

*zdjęcia z mistrzostw - archiwum własne TUKS Kozica i P. Izabeli Chrabąszcz.