W dniach 17-18 listopada 2018 roku w hali tenisowej AZS Łódź odbył się piąty i ostatni turniej Tenis 10 z cyklu Nordyński Kids Cup 2018. Finałowy turniej oraz możliwość zdobycia podwójnej ilości punktów do rankingu cyklu spowodowały, że do turnieju w kategoriach, gdzie startowała wychowanka TUKS Kozica – Milagros Pastuszka, przystąpiło 19 zawodników - pomarańczowa (do 9 lat), a w czerwonej (do 8 lat) – 16 zawodników i zawodniczek.

KATEGORIA POMARAŃCZOWA DO LAT 9
W kategorii pomarańczowej do samego finału zawodnicy i zawodniczki przeliczali punkty klasyfikacji generalnej cyklu, bowiem walka toczyła się o całe podium. Dopiero końcowe mecze pozwoliły na wyłonienie ostatecznych zwycięzców cyklu.

Na te ostatnie, ważne mecze przybył do hali AZS Łódź sponsor cyklu – wspólnik w “Nordyński Peugeot Sp. J.” - Jan Mrozowski. Obserwował zaangażowanie, walkę i wielką pasję dzieci do tenisa, by na koniec wręczyć uroczyście nagrody najlepszym.

Turniej wygrał Jan Zagibajło ze Skierniewic pokonując w finale Anię Czechowicz (UKS Aktywni 44 Łódź). Walkę o trzecie miejsce wygrała Zuzanna Bąkała (Sinet Klub Legnica) w bezpośrednim pojedynku z Michaliną Górską MKT Łódź.

Po podsumowaniu wyników klasyfikacji całego cyklu – na III miejscu znalazł się Jan Zagibajło, na II Zuzanna Bąkała, a cykl wygrała Anna Czechowicz. Nasza 7-letnia Milagros Pastuszka w grupie eliminacyjnej pokonała 10/8 Arkadiusza Noremberga MKT Łódź oraz 10/2 Stanisława Łaskawca MKT Łódź i awansowała do ćwierćfinału, gdzie przegrała 3/10 ze zwycięzcą turnieju Janem Zagibajło.

NC3

KATEGORIA CZERWONA DO LAT 8
W kategorii czerwonej emocje były nie mniejsze niż w pomarańczowej, a zawodnicy do końca walczyli o jak najlepsze rezultaty.

Milagros Pastuszka (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) w grupie eliminacyjnej wygrała wszystkie trzy mecze pokonując kolejno: 7/0 Jakuba Nowaka NST mazowieckie, 7/3 Konstancję Hernecką AZS Łódź i 7/2 Antoniego Kalbarczyka AT Masters Radom i awansowała do grupy finałowej. Tam pokonała 7/0 Różę Adadyńską AZS Łódź i 7/1 Marcela Niewiadomskiego AT Masters Radom, a w decydującym o pierwszym miejscu w turnieju uległa Stanisławowi Łaskawcowi MKT Łódź 3/7. Ostatecznie, po wielu meczach w grupach, w 5 turnieju zwyciężył Stanisław Łaskawiec (MKT Łódź), krok za nim była na II miejscu Milagros Pastuszka (TUKS Kozica Piotrków Tryb.), a za nimi Marcel Niewiadomski (AT Masters Radom) oraz Róża Adadyńska (AZS Łódź).

Ostatecznie główną nagrodę wraz z rodzicami odebrał przeszczęśliwy Stanisław Łaskawiec -134 pkt, drugie miejsce w cyklu zajęła Milagros Pastuszka TUKS Kozica Piotrków Tryb. – 117 pkt, a trzecie Arkadiusz Noremberg (MKT Łódź) – 79 pkt. Wszyscy odebrali puchary, medale i nagrody.