W ostatni weekend kwietnia TUKS Kozica zorganizował pierwszy z letniego kalendarza turniejowego WZT Łódź WTK, w którym rywalizowali chłopcy do lat 12, czyli skrzaty.

W rundzie pierwszej swoje doświadczenie na korcie, w turniejach zaliczanych do rankingu PZT, zdobywali zawodnicy TUKS Kozica – Natan Krawczyk, Aleksander Światłowski i Wiktor Maciołek. Tym razem dwojgu z nich udało się nawet pokonać swoich przeciwników. W pierwszej rundzie Natan Krawczyk wygrał 6/0,6/0 z Mikołajem Bańkowskim Smecz Siedliska Piaseczno, a Aleksander Światłowski także łatwo 6/0,6/1 z Janem Nogajem CSiR Dąbrowa Górnicza. Jedynie Wiktorowi Maciołkowi nie udało się wygrać pierwszego pojedynku, gdzie zaliczył porażkę 1/6,0/6 z notowanym o 79 pozycji wyżej w rankingu Szymonem Podczaszym Sport Klub Kryspinów.

20190427_101945_resized

W ćwierćfinałach Natan Krawczyk uległ 1/6,0/6 nr 1 turnieju Marcinowi Dójczyńskiemu MKT Łódź, a Aleksander Światłowski 2/6,2/6 Timurowi Czermoszencewowi AZS AWF Wrocław.

W półfinałach nr 1 Marcin Dójczyński uległ 1/6,6/2,7/10 nr 3 Pawłowi Mazurowi SP 2 Radzionków, a nr 2 Patryk Kowal Sport Kryspinów 4/6,6/2,5/10 Timurowi Czermoszencewowi. W finale triumfował Paweł Mazur, pokonując w niedzielne południe 7/6(0),7/6(4) Timura Czermoszencewa.

20190428_162430_resized

W grze podwójnej w finale triumfowała para nr 1 Timur Czermoszencew – Paweł Mazur pokonując 2/6,6/4,13/11 parę nr 2 Patryk Kowal – Szymon Podczaszy – obaj Sport Klub Kryspinów. Miejsce 3 zajęła para TUKS Kozica Piotrków Tryb. Natan Krawczyk - Aleksander Światłowski, która uległa w półfinale zwycięzcom turnieju 1/6,2/6.

20190427_203127_resized

Kolejny WTK w Piotrkowie Trybunalskim, organizowany przez TUKS Kozica, już 02.05.2019. Będzie to turniej do lat 12 i 14 chłopców i dziewcząt.