Bardzo dobrze zaprezentował się w rozegranym w dn. 04-07.05.2019 Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym „O Puchar Starosty Powiatu Żarskiego” skrzatów do lat 12 w Żarach reprezentant TUKS Kozica Piotrków Tryb. – Sebastian Truszczyński. W grze pojedynczej wywalczył 3 miejsce, a w deblu był drugi.

20190505_132041

W grze pojedynczej rozgrywanej na 16 zawodników systemem grupowo-pucharowym nasz reprezentant w grupie D pokonał wszystkich rywali. Wygrał kolejno z Borysem Gryniem Legia Warszawa (st) 6/1,6/0, z Timurem Czermoszencewem KS AZS AWF Wrocław i 6/2,6/3 z Jakubem Szubertem KS AZS AWF Wrocław 6/3,6/3. W fazie pucharowej w ćwierćfinale pokonał 6/2,6/1 Krzysztofa Szuberta KS AZS AWF Wrocław, a w półfinale uległ rozstawionemu z nr 1 Filipowi Kosińskiemu SKT KF Szczawno-Zdrój 3/6,6/0,7/10, zajmując 3. miejsce.

20190506_165512

W grze podwójnej Sebastian wystąpił w parze z Szymonem Nawrotem BKT Advantage Bielsko-Biała uzyskując rozstawienie z nr 2. W półfinale para Truszczyński-Nawrot pokonała 6/3,6/2 Borysa Grynia Legia Warszawa (st) i Michała Nadałę GTT Głogów, a w finale uległa 4/6,1/6 parze Aleksander Błuś PTT Olimpia Poznań – Juliusz Stańczyk Promasters Szczecin.