Na kortach KT Arka w Gdyni w dniach 02-04.08.2019 rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny skrzatów do lat 12 „Pipelife Arka Cup 2019”. Wspaniale zaprezentował się w nim reprezentant TUKS Kozica Piotrków Tryb. – Sebastian Truszczyński, który zwyciężył zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej!

Turniej singlowy rozgrywano najpierw w grupach. Sebastian Truszczyński, jako rozstawiony z nr 2 trafił do grupy B, gdzie łatwo uporał się ze swymi rywalami wygrywając trzy mecze: 6/4,6/2 z Jakubem Paluchem KT Błonia Kraków, 6/0,6/0 z Filipem Wysockim Fundacja NOVA Gdynia i 6/0,6/0 z Maksymilianem Kwiatkowskim WTS DeSki Warszawa. W fazie pucharowej na 8 zawodników w ćwierćfinale podopieczny trenera Wiesława Kozicy pokonał 6/3,6/2 Antoniego Kosyrza WTS Orzeł Warszawa, w półfinale 6/1,6/4 Szymona Litwica KT GAT Gdańsk i w finale 6/4,6/0 Piotra Dzikołowskiego Fundacja Tenis Pro Piaseczno.

Tru2

W grze podwójnej Sebastian Truszczyński wystąpił w parze z Szymonem Litwicem KT GAT Gdańsk. Dobór pary okazał się , jak najbardziej trafny, bowiem Sebastian i Szymon, jako rozstawieni z nr 1 wygrali cały turniej deblowy. W 1/4 mieli wolny los, w półfinale pokonali 6/0,6/0 Jana Czepiela Stowarzyszenie Trnovski Mario Tennis Club i Wojciecha Penkalskiego jr. AT Braniewo przy Fundacji Olimp i w finale 6/2,7/5 Jana Sadzika i Jakuba Palucha KT Błonia Kraków.

Sebastian Truszczyński TUKS Kozica Piotrków Tryb. w rankingu PZT skrzatów zajmuje obecnie wysoką 19 pozycję, wśród 386 sklasyfikowanych zawodników.