Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

RUSZYŁA RYWALIZACJA O MEDALE 33. TENISOWYCH MISTRZOSTW ZIEMI PIOTRKOWSKIEJ 2020

Po ponad trzymiesięcznej przerwie w organizacji turniejów tenisowych, przyszła nareszcie „odwilż” w przepisach i jako TUKS Kozica 20.06.2020 mogliśmy zorganizować na piotrkowskich kortach OSiR-u rywalizację pierwszych dwóch kategorii wiekowych 33. już edycji Tenisowych Mistrzostw Ziemi Piotrkowskiej 2020. Do walki o pierwsze tegoroczne medale stanęli kadeci do lat 16 i skrzaty do lat 12, grając systemem grupowym „każdy z każdym” po jednym secie.

I przy wszystkich pozytywach tej długoletniej z tradycjami rywalizacji, należy tylko ubolewać, że w dwóch pierwszych, tegorocznych kategoriach do walki o medale stanęli jedynie zawodnicy TUKS Kozica, pomimo, że powiadomione zostały wszystkie kluby z terenu byłego województwa piotrkowskiego…. A przecież mamy zdolną, grającą, tenisową młodzież nie tylko w piotrkowskich klubach, ale i w Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie, Radomsku itp.

Z dumą warto wspomnieć, że w dotychczasowej 33-letniej historii tej imprezy sklasyfikowano już 280 medalistów z 13 klubów i rozdano aż 879 medali!

TUKS Kozica zdobył z nich dokładnie 553, czyli 62,91%, w tym 153 złotych, 161 srebrnych i 239 brązowych!

KADECI DO LAT 16

Faworytem tej kategorii wiekowej był najbardziej doświadczony w stawce rywali - Miłosz Renkiel który, jak się później okazało wywiązał się bez zarzutu z postawionego mu zadania, choć w meczu o złoty medal Szymon Rycerz postawił poprzeczkę wysoko, urywając mu w secie 4 gemy. Oto kolejność zawodników w turnieju:

  1. Miłosz Renkiel – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  2. Szymon Rycerz – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  3. Mateusz Sońta – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  4. Szymon Walasek – TUKS Kozica Piotrków Tryb.

20200620_134120

SKRZATY DO LAT 12

Tu mieliśmy dwóch pretendentów do złotego medalu i tytułu mistrza tegorocznych TMZP: 12-letniego Grzegorza Stysia i 11-letniego Natana Krawczyka, czyli aktualnego halowego mistrza i wicemistrza woj. łódzkiego! W pojedynku do dwóch wygranych setów triumfował młodszy o rok Natan, pokonując Grzegorza 6/3,6/4.

Oto kolejność medalistów po rywalizacji:

  1. Natan Krawczyk – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  2. Grzegorz Styś – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
  3. Kornel Górny – TUKS Kozica Piotrków Tryb. - debiutant w turnieju
  4. Hubert Olejnik – TUKS Kozica Piotrków Tryb.- debiutant w turnieju.

20200620_134010

Po zakończeniu rywalizacji w zalecanej, jeśli chodzi o ustawienie zawodników „pandemicznej szachownicy” (odległości pomiędzy medalistami min. 2 m) medale i dyplomy wręczył Prezes TUKS Kozica – Wiesław Kozica.

Po rywalizacji kadetów i skrzatów, do walki o medale, jak zapewnia organizator, wyjdą jeszcze na piotrkowskie korty przy Belzackiej dziewczęta i chłopcy do lat 10, dziewczęta do lat 12 oraz chłopcy do lat 14. Zapraszamy do rywalizacji!