Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 1
Slideshow Image 2

KRASNALE I KRASNALKI ZAINAUGUROWAŁY SEZON 2021 NA OTWARTYCH KORTACH W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

W niedzielę 25.04.2021, pomimo niesprzyjającej zbytnio pogodzie, na kortach przy ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim zainaugurowano oficjalnie sezon tenisowy 2021. Powodem ku temu był zorganizowany przez TUKS Kozica Piotrków Tryb. pierwszy na otwartych kortach, a 9. w tym sezonie - Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny krasnali i krasnalek do 10 lat.

Niespiesząca się w tym roku wiosna, która omija Europę, z zimnymi powiewami wiatru poprzeplatanymi rozbłyskami słońca, a nawet prószącym śniegiem, nie wystraszyła jednak piętnastki młodych tenisowych "twardzieli" w walce o kolejne punkty do klasyfikacji WZT Łódź, puchary i dyplomy.

Rywalizacja toczyła się więc w niedzielne popołudnie wśród 9 chłopców i 6 dziewcząt systemem grupowo-pucharowym.

20210425_161217

DZIEWCZĘTA
Szóstka dziewcząt podzielona na 2 grupy rozpoczęła rywalizację o godzinie 14.00, grając "każda z każdą" po jednym secie do 6 gemów. Grupę A wygrała z kompletem zwycięstw, debiutująca na piotrkowskich kortach Maria Osys UKS Jura Tenis Zawiercie, która pokonała w zaciętym meczu liderkę wojewódzkiego rankingu krasnalek – 9-letnią Nataszę Kleszcz TUKS Kozica Piotrków 7/6(5), która zakończyła rywalizację na drugim miejscu w grupie i 6/0 także debiutantkę na naszych kortach - Polę Cichoń KS Lob Ożarowice, która była trzecia. Grupę B wygrała zgodnie z przewidywaniami niestowarzyszona wiceliderka rankingu wojewódzkiego Karolina Wasiak, druga była Ukrainka Olha Lisniak Leszno Tenis Klub, a trzecia Laura Czajka Winners ST J.Wolniak Łódź.

W półfinałach Maria Osys pokonała 6/4 Olhę Lisniak, a Karolina Wasiak 6/1 Nataszę Kleszcz. W turnieju triumfowała Karolina Wasiak po zwycięstwie 6/1 nad Marią Osys.

20210425_175339

CHŁOPCY
Tu rywalizacja toczyła się także w dwóch grupach, tylko, że cztero i pięcioosobowej po jednym secie do 4 gemów. Grupę A wygrał z kompletem zwycięstw, grający po raz pierwszy na piotrkowskich kortach, Oliwier Węgrzyn ŚCT Pszczyna, drugi był lider klasyfikacji WZT Łódź Stanisław Łaskawiec, trzeci Partyk Witek, a czwarty Oliwier Bednarczyk – wszyscy AZS Łódź.

W 5-osobowej grupie B rywalizacja toczyła się... i toczyła. Najlepszym po rozegraniu wszystkich 10 meczów okazał się Krystian Piotrkowski z łódzkiego Eurotenisa, drugi był Stanisław Korpacki, trzeci Tymoteusz Gracz – obaj AZS Łódź, czwarty Ksawery Szczerbowski KT Start Łódź, a piąty Jakub Pąsiek AZS Łódź.

Do półfinałów awansowało po dwóch najlepszych zawodników obu grup. Tu Oliwier Węgrzyn pokonał 4/0 Stanisława Korpackiego, a Stanisław Łaskawiec 4/0 Krystian Piotrowskiego. Finał był ciekawy ponieważ doszło znów do meczu Stanisława Łaskawca z Oliwierem Węgrzynem, którzy grali już wcześniej w grupie. Tym razem 4/2 triumfował Staś - reprezentant łódzkiego AZS-u pokonując reprezentującego Pszczynę Oliwiera i tym samym biorąc rewanż za porażkę w grupie.

20210425_164846

Pięciogodzinna rywalizacja przy 7-9 ºC nie wygoniła nikogo z kortu. Wszyscy walczyli do końca. Przemarzli jedynie rodzice, którzy nie ma co ukrywać mieli dużo emocji, ale mniej ruchu...

Wspaniałą fotorelację z turnieju, którą macie okazję obejrzeć przygotowała Pani Izabela Chrabąszcz za co w imieniu organizatora, zawodników i rodziców - serdecznie dziękujemy!

Pani Izo! Wykazała się Pani wraz ze swym specjalistycznym sprzętem niewątpliwym profesjonalizmem, który nie zapomnimy wykorzystać w kolejnych naszych turniejach... A na sierpniowe 18 Letnie Ogólnopolskie Mistrzostwa Krasnali rezerwujemy dla fotoreportera akredytację z nr 1!

Jeśli pogoda pozwoli, to kolejny turniej w Piotrkowie Trybunalskim już za tydzień w majowy weekend...