Wspaniale zaprezentowała się dn. 03-08.08.2021 w europejskim turnieju ETA Lechia Tennis Cup do lat 12 w Gdańsku zawodniczka TUKS Kozica Piotrków Tryb. 11-letnia Maja Schweika. Dotarła ona do finału gry pojedynczej, a w deblu zajęła 3. miejsce.

232788569_4632791870110794_8510454205587715927_n

W turnieju głównym w drabince na 32 zawodniczki Maja miała najpierw wolny los, a potem pokonała 6/3,6/4 Nadię Ptak MMKT Łęczyca, w ćwierćfinale 6/2,6/1 Alicję Szwedę STT Szczecinek i w półfinale 6/4,7/5 reprezentantkę Ukrainy Polinę Isakovą. W finale zagrały dwie zawodniczki reprezentujące piotrkowskie kluby tenisowe! Maja uległa 2/6,1/6 Marcie Dudek reprezentującej ST Winner Piotrków Tryb. Marta wzięła tym samym rewanż za ostatnią, czerwcową porażkę z Mają w półfinale OTK SS Sopot Cup U12 w Sopocie.

232207814_959929858188469_4528063497328757483_n

W deblu Maja zagrała w parze z Zuzanną Giżewską STK Sopot. Niestety po przejściu pierwszej rundy wolnym losem przerały one w półfinale 4/6,4/6 z polską parą reprezentującą ŚCT Pszczyna Aleksandra Leś – Wiktoria Nowicka.

234912962_303011458268083_3935307057456857358_n

Po tym turnieju Maja wyruszyła bezpośrednio na kolejny turniej Bludenz European Junior Open do Bludenz w Austrii.