Tego jeszcze nie było w historii TUKS Kozica! Trzy drużyny piotrkowskiego klubu, prowadzonego od 20 lat przez Wiesława Kozicę, awansowały do finałów Letnich Drużynowych Mistrzostw Polski! W finałach, które odbędą się w dniach 02-04.09.2011 z TUKS Kozica wystąpią skrzatki, skrzaty i kadeci. Miejsca finałów ustali PZT pod koniec sierpnia.

W tegorocznych finałowych rozgrywkach halowych w Pabianicach piotrkowski klub reprezentowały dwie drużyny skrzatów i skrzatek. Wywalczenie awansu przez trzy drużyny w edycji letniej jest dotychczas pierwszym takim wydarzeniem w klubie.

Pierwszą drużyną, która wywalczyła awans pod wodzą Wiesława Kozicy, była drużyna skrzatek, która w meczu decydującym o awansie pokonała drużynę Warszawskiego Towarzystwa Sportowego Deski 6:0. W poszczególnych meczach punkty zdobyły: /po lewej stronie zawodniczki TUKS Kozica/

I debel:
Katarzyna Mroczkowska/Marta Kania - Katarzyna Kiryluk/Weronika Falkowska - 6/2,6/4

II debel:
Aleksandra Tomczyk/Wiktoria Molińska - Julia Jędrzejczak/Maja Mikołajczyk - 7/5,6/3

Single: mecze w kolejności rakiet
Katarzyna Mroczkowska - Katarzyna Kiryluk - 6/2,3/6,10/8
Aleksandra Tomczyk - Weronika Falkowska - 6/4,6/1
Marta Kania - Julia Jędrzejczak - 6/1,6/2
Wiktoria Molińska - Weronika Pociej - 6/1,6/1

Kapitan TUKS Kozica: Wiesław Kozica, kapitan WTS Deski: Sebastian Tomaszewski.

Tuż po skrzatkach na piotrkowskie korty wyszły skrzaty. Tu TUKS Kozica zmierzył się także z drużyną z Warszawy, tym razem byli to reprezentanci Szkoły Tenisowej Tie- Break. Chłopcy pozazdrościli dziewczętom awansu i pokonali drużynę z warszawskiego Ursynowa 5:1. A oto wyniki:

I debel:
Michał Sikorski/Aleksander Pawlicki - Aleksander Sadal/Filip Szymański - 6/4,6/1

II debel:
Tomasz Dudek/Kacper Błaszczyk - Daniel Michalski/Adam Kwiatkowski - 6/3,6/3

Single:
Michał Sikorski - Aleksander Sadal - 6/4,6/1
Tomasz Dudek - Daniel Michalski - 6/1,6/2
Patryk Garwacki - Adam Kwiatkowski - 2/6,6/7(4)
Aleksander Pawlicki - Filip Szymański - 6/3,6/3

Kapitan TUKS Kozica: Wiesław Kozica, kapitan ST Tie Break: Cyril Kalis.

Prócz dwóch drużyn 12-latków TUKS Kozica wprowadził do finałów jeszcze drużynę kadetów do lat 16. Nie musieli oni jednak walczyć w rozgrywkach Regionu Wschodniego, bowiem zgłosiły się tylko dwie drużyny UNTS Warszawa i TUKS Kozica, a zgodnie z obowiązującymi przepisami awans do rozgrywek finałowych uzyskują po dwie drużyny w każdej kategorii, każdego z czterech regionów.

Drużyna kadetów TUKS Kozica została zgłoszona w składzie: Paweł Kozica, Piotr Miller, Piotr Matuszewski, Mikołaj Potarzycki, Artur Patura, Miłosz Gala, Jakub Nagórski, Wiktor Przybylski.

Z piotrkowskich klubów TUKS Kozica posiada zdecydowanie największy dorobek w Drużynowych Mistrzostwach Polski, są to 3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe medale oraz dwa czwarte miejsca, które PZT także honoruje pucharami.

We wrześniu liczymy więc na kolejne medale MP.