Bardzo spadła frekwencja w wakacyjnych turniejach WTK na terenie naszego WZT w porównaniu do roku ubiegłego. Sporo turniejów odwołano nawet w czerwcu, nie mówiąc już o turniejach stricte wakacyjnych. Trzech młodzików i jeden krasnal TUKS Kozica wzięło udział w WTK na kortach MMKT Łęczyca w dniach 02-03.07.2011.

KRASNALE

Jedynie Michałowi Kaźmierskiemu z TUKS Kozica udało się dotrzeć do miasta "Diabła Boruty". Michał po dwóch porażkach i trzech zwycięstwach zajął w turnieju, granym systemem "każdy z każdym" III miejsce. Pokonał 6/3 Łukasza Walczaka z MKT Łódź, 6/0 Aleksandra Orlikowskiego KT Start Łódź i 6/0 Szymona Ochotę MMKT Łęczyca, a uległ 4/6 Kubie Lesmanowi i 1/6 Patrykowi Niełacnemu - obaj PKT Pabianice. W turnieju zwyciężył Patryk Niełacny z kompletem zwycięstw.

MŁODZICY

Na starcie w dwóch grupach stanęło o dziwo 10 tenisistów. Z nr 1 rozstawiono Marcina Morawskiego Eurotenis Łódź, a z nr 2 Artura Paturę TUKS Kozica. W grupie A po rozegraniu wszystkich 10 spotkań kolejność była następująca:
1. Marcin Morawski - ST Eurotenis Łódź
2. Jan Kulikowski - ŁKT Łódź
3. Kacper Maciejewski - ŁKT Łódź
4. Kacper Błaszczyk - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
5. Juliusz Lesman - PKT Pabianice

W grupie B natomiast:
1. Artur Patura - TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Michał Jeziorski - MMKT Łęczyca
3. Jakub Nagórski TUKS Kozica Piotrków Tryb.
4. Jakub Kozioł - ŁKT Łódź
5. Mateusz Solarski - PKT Pabianice

W meczach o miejsca zanotowano następujące rezultaty:
I/II - Marcin Morawski - Artur Patura - 6/2,6/2
III/IV - Jan Kulikowski - Michał Jeziorski - 7/5,7/5
V/VI - Jakub Nagórski - Kacper Maciejewski - 6/2,6/2
VII/VIII - Kacper Błaszczyk - Jakub Kozioł - v/o 
IX/X - Mateusz Solarski - Juliusz Lesman - 6/4,6/4

Grę podwójną wygrała para Artur Patura - Marcin Morawski, drudzy byli Kacper Błaszczyk z Juliuszem Lesmanem, a na trzecim miejscu znalazła się para Jakub Nagórski - Michał Jeziorski.

Teraz w turniejach WTK w Łódzkiem miesięczna przerwa, bowiem w mającym odbyć się kolejnym łęczyckim turnieju chętnych było "jak na lekarstwo", więc dyrektor turnieju Grzegorz Jasiński odwołał turniej. Chętnych zapraszamy do Łęczycy dopiero 6 sierpnia, gdzie ma odbyć się WTK 10,12,10 i Tenis 10. Zgłoszenia on-line do środy poprzedzającej turniej tradycyjnie przez stronę www.wztlodz.pl