Wychowanek TUKS Kozica Piotrków Tryb. - 18-letni obecnie Maciek Smoła (jeszcze junior), reprezentujący barwy PozBruk Poznań, zdobył w 85 Narodowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które rozegrano w dniach 03-07.08.2011, na kortach MKT w Łodzi złoty medal i tytuł mistrza Polski w deblu w parze z Piotrem Gadomskim AZS Poznań.

To pierwszy start Maćka w tak ważnej polskiej imprezie seniorskiej i to od razu zakończonej zdobyciem złotego medalu. W swej dotychczasowej karierze Maciek zdobył już 19 medali mistrzostw Polski, w tym 4, jako zawodnik TUKS Kozica. To pierwszy seniorski medal wychowanka piotrkowskiego TUKS Kozica.

***Rąbek historii:

Łódź, to miasto, gdzie jedyny w swej bogatej karierze tytuł mistrza Polski seniorów w singlu zdobył najwyżej sklasyfikowany w światowym rankingu seniorskim Polak - Wojciech Fibak, który w zawodowym rankingu ATP zagościł na 10 pozycji.

W singlu w 85 NMP Maćkowi, który znalazł się w turnieju głównym dzięki "dzikiej karcie" PZT, nie poszło dobrze, bowiem w pierwszej rundzie natknął się na swego partnera deblowego - Piotra Gadomskiego i uległ mu 2/6,3/6. Pozostała więc Maćkowi koncentracja na deblu.

Tu dzięki sumie wysokich deblowych rankingów /wśród seniorów prowadzona jest odrębna klasyfikacja singlowa i deblowa/ Piotrek i Maciek uzyskali rozstawienie z nr 2. W I rundzie pokonali 6/1,6/2 niestowarzyszonego Krzysztofa Stępnia z Łodzi i Kajetana Kaczmarczyka KS Górnik Bytom. W ćwierćfinale wygrali 6/4,6/4 z parą ChTT Chorzów Dawid Piątkowski - Jakub Jastrzębski, w półfinale pokonali 6/1,7/6(6) parę nr 3 Mateusz Szmigiel KS Górnik Bytom - Hubert Gąsiorek AZS Poznań, a w finale 7/5,1/6,10/6 parę nr 4 mistrzostw, reprezentującą WTK Mera Warszawa Dawid Olejniczak - Dawid Celt.

Oprócz nagród, stawką w grze finałowej była "dzika karta" do deblowego turnieju seniorskiego ATP w Sopocie BNP Paribas Polish Open 2011, pula nagród 125 tys. dolarów.

Po finale Maciek i jego partner Piotr, w rozmowie z byłym jego trenerem Wiesławem Kozicą, sami nie ukrywali zdziwienia, że udało im się zdobyć tytuł mistrzów Polski seniorów w deblu. A tak w ogóle, to trochę sobie powspominaliśmy o tenisowych początkach Maćka.

Po przyjętych gratulacjach, odebraniu pucharów i nagród Piotrek z Maćkiem udali się na Challenger BNP Paribas Polish Open do Sopotu, gdzie skorzystają z wygranej "dzikiej karty". A jak ją wykorzystali i jak Maciek poradził sobie w eliminacjach? O tym, już wkrótce, w kolejnej relacji z Challengera w Sopocie, a zapewniamy będzie o czym pisać...