Po planowej wakacyjnej przerwie turniejowej w naszym województwie w turniejach WZT, TUKS Kozica zorganizował pierwszy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem "zebrały" się jedynie krasnalki i krasnale, czyli tenisiści do lat 10. Szóstka dziewcząt i czwórka chłopców rywalizowała po jednym secie, w grupach systemem "każdy z każdym z grą o miejsca".

KRASNALE - MATI WRESZCIE DRUGI, UDANY DEBIUT PODLEWSKIEGO

Bez straty gema tryumfował Szymon Kielan z łódzkiego MKT, który zdecydowanie potwierdził dominację pokonując wszystkich swoich rywali. Po raz pierwszy w swej karierze w WTK drugie miejsce zajął Mateusz Szkudlarek TUKS Kozica Piotrków Tryb., który uległ jedynie zwycięzcy turnieju, ale dużo musiał się nagłówkować, by pokonać debiutującego w cyklu turniejów do lat 10 WZT Łódź niestowarzyszonego reprezentanta Bełchatowa Filipa Poninkiewicza. Filip prowadził już 5/2 i uważał, że już ma zwycięstwo w kieszeni. Bardziej doświadczony Mateusz wyciągnął jednak wnioski w zagrożonej sytuacji, uspokoił grę i w konsekwencji zwyciężył 7/5. Trzecie miejsce przypadło w udziale Filipowi Poninkiewiczowi, a czwarte, także debiutującemu w tym cyklu turniejów 8-letniemu Mateuszowi Podlewskiemu TUKS Kozica, który "wyrwał" w bardzo dobrej walce na korcie ze starszymi rywalami aż cztery gemy.

KRASNALKI - ZWYCIĘŻYŁA NAJLEPSZA, DEBIUT WIKTORII

Nie miała sobie równych druga obecnie krasnalka w Polsce - Wiktoria Molińska, która po wygraniu grupy 6/0 z Natalią Szkudlarek TUKS Kozica i 6/1 z Oliwią Oborską MKT Łódź, pokonała w finale Zuzannę Kurowską ŁKT Łódź 6/2. W spotkaniu o trzecie miejsce Ola Nadajewska pokonała 7/5 Oliwię Oborską, choć mecz był ciekawy. Najpierw prowadziła Ola 2/0 i 3/1, potem Oliwia 5/3 i 40/15, ale Ola zabrała się w sobie i w konsekwencji pokonała rywalkę z Łodzi 7/5. W meczu o miejsca 5-6 Natalia Szkudlarek pokonała 6/0 debiutantkę w turniejach wojewódzkich, 8-latkę Wiktorię Różycką TUKS Kozica.