W sobotę 09.04.2011 odbyła się uroczystość otwarcia długo oczekiwanej w środowisku łódzkich tenisistów, nowej hali tenisowej w najstarszym łódzkim klubie MKT Łódź. To właśnie w tym dniu Wice Prezydent miasta Krzysztof Piątkowski w towarzystwie Dyrektor Wydziału Sportu UM Łodzi? Luizy Staszczak-Gąsiorek oraz Dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego Ryszarda Kalińskiego, przeciął uroczyście wstęgę. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele Władz Miasta, Urzędu Marszałkowskiego, Firmy Skanska, PZT, WZT, sponsorzy oraz media. Przybyli również? zasłużeni zawodnicy MKT Łódź, tacy jak: Tadeusz Nowicki, Wielisław Nowicki, Bartłomiej Dąbrowski, Paweł Motylewski, Mariusz Kur, Tomasz Iwański, Bernard Kaczorowski, Marek Gębicki. Gościem honorowym był Hiszpan ?Felix Mantilla, była 10 rakieta świata. Felix zgodził się objąć patronat szkolenia w MKT Łódź.
Hala posiada jeden kort do gry podwójnej, rozmieszczony po środku oraz dwa singlowe po bokach o nawierzchni decoturf.
HISTORIA KLUBU - informacja z oficjalnej strony MKT Łódź
Korty w Parku im. księcia Józefa Poniatowskiego zostały wybudowane jeszcze przed II Wojną Światową i były własnością przedsiębiorstw przemysłowych. Po wojnie pieczę nad kortami przejął wielosekcyjny Klub Sportowy "Ogniwo" przekształcony później w Klub Sportowy "Społem". Za sprawą grona energicznych działaczy i sympatyków tenisa ziemnego, na czele z mecenasem?Jerzym Nowopolskim, wyodrębnił się niezależny Miejski Klub Tenisowy. Oficjalna data powstania Miejskiego Klubu Tenisowego (MKT), to 24 stycznia 1957 roku.
W 1959 roku powstał budynek klubowy, który poddany renowacji pełni swoją rolę po dzień dzisiejszy. W tym pionierskim okresie trenerami Miejskiego Klubu Tenisowego byli m.in. Walerian i Józef Nowiccy. W 1960 roku juniorzy MKT zdobywają historyczne pierwsze drużynowe Mistrzostwo Polski w składzie: Wielisław Nowicki, Jerzy Mierczyński, Sławomir Rutkowski, Jan Gajewski, Henryk Augustyniak, Tadeusz Nowicki, Maryla Augustyniak i Jolanta Rutkowska. Ponadto Wielisław Nowicki wygrywa trzy tytuły mistrza Polski w singlu, deblu i mikście. W latach 1963-1964 Mistrzem Polski juniorów zostaje młodszy brat Wielisława - Tadeusz, 70-ty na liście ATP w 1973 roku, trzykrotny deblowy Mistrz Europy, pięciokrotny Mistrz Polski.
W 1963 roku do Miejskiego Klubu Tenisowego trafia legendarny Władysław Skonecki. Przy jego udziale Klub w 1963 roku awansuje do II ligi, a w 1964 do ekstraklasy. W latach 1966-1967 drużyna MKT zdobywa dwukrotnie Mistrzostwo Polski seniorów w składzie: Maria Dowbór Lewandowska, Tadeusz Nowicki, Wielisław Nowicki i Józef Orlikowski. W latach siedemdziesiątych kolejna fala młodzieży Miejskiego Klubu Tenisowego reprezentuje Polskę w imprezach europejskiej rangi w kategoriach młodzieży: Michał Lewandowski, Maciej Kośka, Tomasz Kopczyński i Andrzej Zwierz.
W 1975 roku na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego Wojciech Fibak zdobywa swój jedyny tytuł Mistrza Polski. W drugiej połowie lat 70-tych na kortach Klubu rozgrywane są turnieje o puchary: Beckera, Valerio i Galera. W turniejach tych grają przyszli wielcy mistrzowie tenisa - Mats Wilander i Yanick Noah. To właśnie na kortach w Parku im. Poniatowskiego po jedyne mistrzostwo Polski seniorów sięgał Wojciech Fibak.
W latach 80-tych na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego dojrzewają talenty Kasi Nowak - 47 zawodniczki w rankingu WTA, oraz Tomasza Iwańskiego, wieloletniego reprezentanta Polski w Pucharze Davisa. W 1983 roku juniorzy MKT ponownie zdobywają Mistrzostwo Polski. W tym okresie tenisiści MKT odnoszą znaczące sukcesy w różnych kategoriach wiekowych.
Szczególne podziękowania członków i miłośników Miejskiego Klubu Tenisowego należą się Pani Marii Dowbór Lewandowskiej, z której bogatego warsztatu trenerskiego skorzystało wiele pokoleń zawodniczek, zawodników i trenerów. Należy też podkreślić działalność Pawła Kaczorowskiego, który w latach 1994-2003 stworzył drużynę aż sześciokrotnych Mistrzów Polski.
W czasie swojej, już ponad pięćdziesięcioletniej, działalności Miejski Klub Tenisowy w Łodzi zorganizował niezliczoną ilość różnorodnych imprez i turniejów tenisowych. W Klubie pracowało setki działaczy, trenerów i instruktorów, grało jeszcze więcej zawodniczek i zawodników. Nie sposób wszystkich wymienić, ale warto podkreślić, że również oni współtworzyli historię Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi - jednego z najbardziej zasłużonych klubów dla polskiego tenisa ziemnego.
Na kortach w malowniczym Parku im. księcia Józefa Poniatowskiego niezmiennie słychać dźwięk odbijanych piłek ... i aby tak było zawsze.